مقالات

10 گیاه و ساکولنت پرطرفدار برای نگهداری در خانه

10 گیاه و ساکولنت پرطرفدار برای نگهداری در خانه

ساکولنت چیست؟ 10 گیاه و ساکولنت پرطرفدار برای نگهداری در خانه

در این مقاله در مورد 10 گیاه و ساکولنت پرطرفدار برای نگهداری در خانه اشاره شده است. ساکولنت به هر گیاهی که دارای اندام گوشتی و سفت باشند، که آب را در ریشه، برگ و ساقه ذخیره می کنند، ساکولنت گفته می شود. ساکولنت ها در برابر کم آبی و دمای بالا بسیار مقاوم هستند، به همین خاطر نگهداری آن ها بسیار آسان وراحت می باشد.

گیاهان و ساکولنت های پرطرفدار

ساکولنت ها از گیاهانی هستند، که به دلیل نگهداری راحت و ساده طرفداران زیادی دارند. در زیر چند نمونه از گیاهان و ساکلونت های پرطرفداری که برای نگهداری در خانه مناسب می باشند و بسیار پرطرفدار هستند، به شما معرفی می شوند. این گیاهان شامل:

  • هاورتیا گورخری (Zebra Haworthia)

این گیاه به دلیل وجود نوارهای برجسته، شاخ و برگ های نوک تیز، آن را به یک گیاه کمیاب تبدیل کرده است. برای نگهداری درست آن را در نزدیک پنجره قرار دهید، تا نور غیر مستقیم خورشید را دریافت کند و زمانی که خاک گیاه خشک شد، آن را آبیاری کنید. حداکثر ارتفاع این گیاه در صورت پرورش و نگهداری درست به 12 متر هم می رسد.

  • آچوریا (آشوریا)

آشوریا جزء ساکولنت ها و از خانواده کراسولاسه ها می باشد. این گیاه نسبت به تغییرات محیطی مقاوم است و نگهداری از آن آسان است. به نور غیر مستقیم خورشید نیاز دارد و زمانی که خاک گیاه خشک شد، می توانید آن را آبیاری کنید. برگ های این گیاه به صورت قاشقی یا مثلثی پهن دیده می شود و در فصل گلدهی دارای گل های خوشه ای و کم پشتی می باشد.

  • سانسوریا

گیاه سانسوریا نیز مقاومت بالا و نگهداری راحتی دارد. این گیاه تا هفته ها می تواند بدون نور و آب زنده بماند، حتی بدون اینکه ظاهر خود را از دست بدهد. سانسوریا دارای برگ های ضخیم، سفت و نوک تیزی می باشد که به سرعت رشد می کنند. در حالت طبیعی طول این برگ ها حدود 90 سانتی متر است. سانسوریا به نور کم مقاوم است، اما در نور متوسط رشد بهتری دارد.

  • آلوئه ورا

این گیاه دارای برگ های بلند و باریکی است، که در امتداد برگهایش تیغ های تیزی دارد. از گیاه آلوئه ورا برای درمان زخم و آفتاب سوختگی استفاده می شود. این گیاه در نور غیر مستقیم خورشید بهترین عملکرد را دارد و نور شدید خورشید را اصلا دوست ندارد. اگر در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد، برگ هایش شروع به سوختن می کنند. آبیاری به این گیاه را زمانی انجام دهید، که خاک گیاه خشک شود.

  • سدوم

گیاه سدوم دارای برگ های گوشتی و آبداری می باشد. تعداد برگ های این گیاه زیاد نیست و در بهترین حالت بین 4 تا 6 گلبرگ دارد. سدوم ها گیاهان کم توقعی هستند و به آب کمی برای رشد نیاز دارند. می توانید هر وقت که خاک گیاه خشک شد، آن را آبیاری کنید و اغلب به 4 ساعت نور غیر مستقیم خورشید برای رشد نیاز دارد.

  • کوتیلدون

گیاه کوتیلدون دارای برگ های بیضی شکل و گاهی گرد و گوشتی می باشد. ساقه این گیاه نیز گوشتی می باشد و رشد بسیار آرامی دارد. این گیاه، به آبیاری کم و نور غیر مستقیم خورشید برای رشد نیاز دارد. دمای اتاق برای رشد این گیاه کافی است و نباید این گیاه را زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید. نور مستقیم، باعث چروک شدن برگ های گیاه می شود.

  • دانه غوره ای

ساکولنت دانه غوره ای که با نام دانه تسبیحی یا رشته مرواریدی نیز شناخته می شود، دارای ساقه های بلند و برگ های کروی شکلی است. این گیاه برای رشد، به نور غیر مستقیم خورشید نیاز دارد. در مقایسه به ساکولنت های دیگر کمی بیشتر به آبیاری نیاز دارد، ولی مواظب باشید که زیاد به آن آب ندهید. آبیاری زیاد باعث می شود که برگ های گیاه شروع به زرد شدن و چروک شدن کنند.

  • کراسولاها

رنگ برگ گیاهان کراسولا معمولا سبز یشمی است. کراسولاها انواع مختلفی دارند، که شامل: کراسولا درختی، کراسولا قاشقی، کراسولا خرفه ای و کراسولا بورگاندی می باشند. کراسولاها برای رشد به نورغیر مستقیم زیادی نیاز دارند، این گیاه در تابستان رشد بهتری دارد. وقتی، خاک آن کاملا خشک شد، به آن آب دهید، در فصل زمستان ماهی یک بار آبیاری کافی می باشد.

  • کالانکوئه تومنتوسا ( Panda Plant)

گیاه کالانکوئه تومنتوسا بومی ماداگاسکار می باشد. این گیاه دارای برگ های مات و سبز رنگی می باشد، که با کرک های نرم و نقره ای رنگی پوشیده شده است و قسمت نوک برگ گیاه به رنگ قهوه ای می باشد. رشد این گیاه کند است، باید در کنار پنجره و نور غیر مستقیم خورشید قرار بگیرد و زمانی که خاک آن خشک شد، آن را آبیاری کنید. مواظب باشید به برگ هایش آب ندهید، زیرا باعث پوسیدگی می شود.

  • یشم

این گیاه دارای ساقه های پرپشت و برگ های سبز و ضخیم است، که گاهی در اطراف لبه های آن نوار قرمز رنگی دیده می شود. این نوارهای سرخ زمانی دیده می شوند، که نور کافی به گیاه برسد. گیاه یشم، به نور غیر مستقیم خورشید نیاز دارد و زمانی که خاک گیاه خشک شد، باید آن را آبیاری کنید.

نتیجه گیری

ساکولنت ها نماد مقاومت و استواری هستند. به همین خاطر امروزه در دکوراسیون داخلی خانه و اداره ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. ساکولنت ها گیاهان مقاومی هستند، که برای رشد به نور غیر مستقیم خورشید، آبیاری کم و خاکی با زهکشی بالا نیاز دارد. می توانید برای مشاهده انواع مختلف این گیاه در طرح های متفاوت به سایت فروشگاه آنلاین پلنت لند مراجعه کنید.

با دادن امتیاز، ما را ارائه خدمات بهتر یاری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *