مقالات

گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

در فصل زمستان که کیفیت هوای داخلی شهرهای بزرگ از جمله تهران یک نگرانی رو به رشد است، گیاهان آپارتمانی به عنوان یک روش کاملا طبیعی برای بهبود کیفیت هوا در خانه‌های ما ایفای نقش می‌کنند. این گیاهان نه تنها فضاهای زندگی ما را زیبا می کنند بلکه به عنوان فیلترهای زیستی عمل کرده و آلاینده های مضر مانند فرمالدئید، دود تنباکو و سایر ترکیبات آلی مضر را که باعث ایجاد مشکلات تنفسی می‌شوند، جذب خود می کنند. در اینجا نگاهی دقیق تر به برخی از گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا و نحوه کمک آنها به یک محیط داخلی سالم تر خواهیم داشت. با فروشگاه گل و گیاه پلنت لند همراه باشید.

چرا گیاهان آپارتمانی هوا را تصفیه می کنند؟

گیاهان آپارتمانی با آزاد کردن اکسیژن و جذب دی اکسید کربن (CO2)، به فرآیند فتوسنتز کمک می کنند. این فرآیند همچنین شامل تعرق آب است که به مرطوب شدن هوا کمک می کند. علاوه بر این، بسیاری از گیاهان اسانس های طبیعی را آزاد می کنند که دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی هستند و تصفیه هوا را بیشتر می کنند

مزایای داشتن گیاهان آپارتمانی

جدای از تصفیه هوا و مقابله با چالش های گاه به گاه گیاهان، داشتن سبزه و گل های شاداب در اطراف ما می تواند تأثیرات مثبتی بر سلامتی ما داشته باشد.

  • تقویت سلامت: تحقیقات نشان می دهد که وجود گیاهان در اتاق های ریکاوری بعد از عمل تاثیر مثبتی بر نتایج سلامت بیماران بعد از جراحی دارد. این نشان می دهد که گیاهان به عنوان یک داروی مکمل غیر تهاجمی، مقرون به صرفه و موثر عمل می کنند.
  • بهبود خلق و خو: طبق مطالعه ای در دانشگاه راتگرز، وجود گیاهان گلدار می تواند فوراً شادی را تقویت کند و تأثیر مثبت پایداری بر خلق و خوی داشته باشد. شرکت کنندگان سطوح پایین تری از افسردگی، اضطراب و بی قراری، همراه با افزایش لذت و رضایت از زندگی را گزارش کردند.
  • افزایش تمرکز: یک مطالعه توسط موسسه انتشارات دیجیتال چند رشته ای نشان می دهد که وجود گیاهان آپارتمانی در کلاس های درس می تواند تمرکز و تمرکز دانش آموزان را افزایش دهد.
  • ارتباط عاطفی: بسیاری از گیاهان آپارتمانی دارای ارزش عاطفی هستند و به عنوان پیوندی با خانواده و دوستانی که قلمه های گیاهان خود را به اشتراک گذاشته اند، عمل می کنند. این گیاهان می توانند احساسات و خاطرات مثبت را برانگیزند.

10 گیاه خانگی معروف تصفیه کننده هوا

در ادامه 10 مورد از بهترین گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا را انتخاب کرده ایم که می توانند نه تنها تزئین کننده خانه باشند بلکه به ایجاد یک محیط سالم نیز کمک کنند!

1. اسپاتی فیلوم یا لیلی صلح

یک گیاه آپارتمانی محبوب که در داخل خانه شکوفا می شود، نیلوفر زیبای صلح است. این گیاهان دارای گل های سفید غیر معمول هستند و به عنوان یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا برای از بین بردن مواد شیمیایی خشن و تصفیه هوا شناخته شده اند! آنها با جذب “سموم” موجود در هوا از طریق برگ های خود، به ریشه ها و تجزیه آنها در خاک کار می کنند.

اسپاتی فیلوم

2. آلوئه ورا

احتمالاً با این تصور که آلوئه ورا فواید بسیاری برای سلامتی و زیبایی دارد به دلیل توانایی شفابخشی که دارد، بیگانه نیستید و آن را به گیاهی رایج برای خانه تبدیل می کند. با این حال، همچنین توانایی های تصفیه هوا را برای کمک به برخی از مواد شیمیایی رایج در شوینده های خانگی، رنگ و چسب فراهم می کند. آلوئه ورا با آزاد کردن اکسیژن و جذب دی اکسید کربن در طول شب کار می کند – به این معنی که هوا در هنگام خواب تمیز می شود!

آلوئه ورا

3. انجیر برگ‌ریز

از تیره‌ی گیاهان فیکوس است که با نام گیاه بنجامین // برخی از مطالعات هوای پاک مشخص کرده‌اند که انجیر برگ‌ریز به‌ویژه هنگام تصفیه هوا از «مواد شیمیایی» رایج موجود در چسب‌ها و لاک‌های ناخن، چسب‌ها و پاک‌کننده‌های لکه مؤثر است. این گیاه در واقع می تواند هم در فضای باز و هم در داخل خانه رشد کند، اما با برگ های بلند و براق خود یک گیاه آپارتمانی بسیار جذاب می سازد.

(نکته مهم است که توجه داشته باشید که این گیاه می تواند برای حیوانات مضر باشد، بنابراین توصیه می کنیم این گیاه را به خوبی دور از دسترس حیوانات خانگی نگهداری کنید.)

انجیر برگ‌ریز

4. سرخس بوستون

آیا از خشکی پوست در هوای سرد رنج می برید؟ شاید ارزش سرمایه گذاری در یکی از این گیاهان سرپوشیده خیره کننده را داشته باشد. ثابت شده است که سرخس بوستون کیفیت هوا را افزایش می دهد زیرا به بازیابی رطوبت کمک می کند و به عنوان یک مرطوب کننده عمل می کند. این کیفیت منحصر به فرد آنها را به یکی از برترین گیاهان تصفیه کننده هوا در فهرست مطالعات هوای پاک تبدیل می کند.

سرخس بوستون

5. گیاه گندمی یا گیاه عنکبوت

همه ما انگشت شست سبز نداریم. همچنین اگر سبک زندگی پرمشغله ای دارید، مراقبت صحیح از گیاهان می تواند زمان بر باشد. اگر این شما هستید، گیاه عنکبوتی می تواند یک گزینه عالی باشد زیرا رشد آنها بسیار آسان است. این گیاه آپارتمانی قادر است دی اکسید کربن (چیزی که ما در هوای اطراف خود تنفس می کنیم) را حذف کند، بنابراین اکسیژن بیشتری تولید می کند.

گیاه گندمی یا گیاه عنکبوت

6. دراسنا یا درخت اژدها

رشد این گیاهان آپارتمانی ممکن است کمی طول بکشد زیرا دراسنا تا ارتفاع 8 فوتی می‌رسد، بنابراین مطمئن شوید که آنها را در اتاقی با سقف بلند قرار دهید. این گیاهان آپارتمانی بلند در «تمیز کردن» هوا بسیار کارآمد هستند، به خصوص در اتاق‌های تازه مبله.

دراسنا یا درخت اژدها

7. نخل بامبو یا شامادورا

نخل بامبو در بسیاری از مطالعات هوای پاک در صدر فهرست قرار دارد. برای تصفیه هوا از مواد شیمیایی خاص مرتبط با رنگ ها و فرش های جدید شگفت انگیز است. با این حال، آنها به فضای زیادی برای رشد نیاز دارند (تا 12 فوت)، که یکی از دلایلی است که آنها برای فیلتر کردن هوای بسیار عالی هستند!

نخل بامبو یا شامادورا

لینک مرتبط: خرید انواع نخل آپارتمانی

8. گل داودی

این گل‌ها که با نام «مادرها» نیز شناخته می‌شوند، می‌توانند رنگ‌های زیبایی را در خانه شما ایجاد کنند. موجود در رنگ های مختلف از زرد، صورتی، قرمز و سفید! آنها نه تنها یک صفحه نمایش دوست داشتنی ایجاد می کنند، بلکه برای تمیز کردن هوا نیز عالی هستند. آنها همچنین در از بین بردن مواد شیمیایی مرتبط با رنگ ها و چسب ها مفید هستند. برای حفظ گل داوودی خود، مطمئن شوید که آنها را در اتاقی قرار دهید که روشن است و نور مستقیم خورشید زیادی دریافت می کند.

گل داودی

9. پاپیتال

پیچک انگلیسی نه تنها به پاکسازی هوا کمک می کند، بلکه دارای خواصی است که مواد مدفوع موجود در هوا را کاهش می دهد. اگر چه جذاب‌ترین موضوعات نیست، اما مواد مدفوع موجود در هوا در صورت عدم درمان می‌توانند مضر باشند و باعث گسترش بیماری‌ها شوند. این باعث می شود پیچک انگلیسی یک گیاه آپارتمانی عالی برای حمام باشد!

پاپیتال

10. گیاه سانسوریا

گیاه دیگری که در شب اکسیژن می دهد، گیاه مار یا همان طور که می دانید زبان مادرشوهر است. این گیاهان می توانند انواع آلاینده های هوا از جمله دی اکسید کربن را حذف کنند زیرا از آن برای تعرق استفاده می کنند و آن را به یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی برای تصفیه هوا تبدیل می کنند.

سانسوریا

لینک مفید: خرید انواع سانسوریا

گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا را از کجا تهیه کنیم؟

برای تهیه گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا، بهترین گزینه ممکن فروشگاه پلنت لند، وبسایت سفارش اینترنتی گل، است. این فروشگاه به عنوان یک مقصد جامع برای علاقمندان به گیاهان خانگی با ویژگی‌های تصفیه‌کننده هوا شناخته می‌شود. با تنوع گسترده در انواع گیاهان هواپاکس مانند سانسیوریوم، آلوئه‌ورا، و پتونیا، فروشگاه پلنت لند به مشتریان امکان انتخاب گیاهانی با ظاهر زیبا و خصوصیات تصفیه‌کننده عالی را فراهم می‌کند. با اعتماد به این فروشگاه، می‌توانید گیاهان با کیفیت و مطمئن را انتخاب کرده و تازگی و سلامتی هوای زندگی خود را بهبود بخشید

نتیجه

گنجاندن گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا در خانه شما می تواند به طور قابل توجهی کیفیت هوای داخل خانه را بهبود بخشد و آن را به محیطی سالم برای شما و خانواده تان تبدیل کند. چه به دنبال کاهش اثرات آلرژی، بهبود وضوح ذهنی یا صرفاً لذت بردن از مزایای طبیعت در داخل خانه باشید، این گیاهان یک راه حل طبیعی و موثر ارائه می دهند.

محصولات مرتبط: خرید گیاهان آپارتمانی بزرگ

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *