مقالات

گیاهان آپارتمانی مناسب برای اتاق های تاریک

گیاهان آپارتمانی مناسب برای اتاق های تاریک

محبوبیت گیاهان آپارتمانی در سال‌های اخیر بسیار افزایش یافته است، به طوری که بسیاری از ما با افتخار حداقل یک گیاه را در خانه‌های خود می‌چینیم. تحقیقات نشان می‌دهد که این موضوع می‌تواند یک نکته مثبت باشد، زیرا نشان داده شده است که گیاهان فراتر از دکوراسیونی که می‌تواند در فضاهای داخلی ماموثر باشد، ما را شادتر و سالم‌تر نیز می‌کنند.

این راهنمای جامع، اسرار پرورش یک منزل سرپوشیده و شکوفا در اتاق هایی با حداقل نور طبیعی را آشکار می کند. مملو از نکات کاربردی و مجموعه‌ای از گیاهان که اتاق تاریک شما را در آستانه تبدیل شدن به یک پناهگاه سرسبز قرار می‌دهد.

مقدمه

با این تصور غلط خداحافظی کنید که مناطق کم نور برای گیاهان آپارتمانی مناسب نیستند، زیرا حتی تاریک ترین گوشه های خانه شما می توانند به باغ های سرپوشیده پررونق تبدیل شوند. خوشبختانه، برای هر محیط خانه یک گیاه آپارتمانی مناسب وجود دارد حتی آنهایی که نور مستقیم خورشید را دریافت نمی کنند. بنابراین اگر به دنبال این هستید که انرژی بیشتری را به خانه خود بیافزایید، در ادامه با همراه باشید. در زیر برخی از گیاهان آپارتمانی مقاوم را مشاهده می نمایید.

گیاهان آپارتمانی برای اتاق های تاریک

گیاه سانسوریا

گیاه مار یا سانسوریا که به دلیل انعطاف پذیری مشهور است، به راحتی با شرایط کم نور سازگار می شود. منشا این گیاه منشا آن غرب آفریقا است و برای تصفیه کننده هوا فوق العاده است و به حداقل توجه نیاز دارد. سانسوریا گیاهی سرسخت و قابل اعتماد با برگ‌های متنوع و بلند و رو به بالا، فوق‌العاده به نظر می‌رسد و به خوبی با سایه و بی‌توجهی مقابله می‌کند. توجه کنید جهت آبیاری اجازه دهید که خاک بین دو آبیاری خشک شود تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری شود.

در حالی که سانسوریا می تواند در نور کامل خورشید رشد کند، در مناطق سایه نیز به همان اندازه قابل رشد است. با مراقبت خوب، این گیاه قابل توجه می تواند سال ها زندگی کند.همچنین گیاه سانسوریا جدا از مراقبت آسان، به ویژه در بهبود کیفیت هوا موثر است زیرا سمومی مانند اکسیدهای نیتروژن را جذب می کند.

لینک مفید: خرید انواع سانسوریا

گیاه زاموفیلیا

این گیاه به طور بومی در شرق آفریقاا رشد می کند. به این گیاهان به دلیل برگ‌های مومی و بی‌لکه‌شان که به قدری سبز تیره هستند، سنگ‌های زنگبار نیز می‌گویند که گاهی اوقات این گیاهان را مصنوعی می‌دانند. گیاه زاموفیلیا گیاهی با رشد آهسته است که نور روشن و غیر مستقیم خورشید را ترجیح می دهد. یکی از مزایای گیاه زاموفیلیا این است که می تواند در بسیاری از شرایط نوری رشد کند. این گیاهان در صورت مصرف برای انسان و حیوانات سمی هستند.

گیاه زاموفیلیا یک قهرمان در نور کم است که دارای برگ های سبز تیره و براق است که حتی در فضاهای کم نور نیز رشد می کنند. طبیعت مقاوم آن، آن را به گزینه ای ایده آل برای مبتدیان تبدیل می کند.

لینک مفید: خرید گیاه زاموفیلیا

گیاه برگ انجیری

یکی دیگر از گیاهان سایه دوست عالی برای شکوفا کردن فضاهای داخلی شماست. نام دیگر این گیاه پنیر سوئیسی نام دارد و دلیل این نام غیرمعمول مربوط به سوراخ هایی است که با افزایش سن در برگ های قلبی شکل آن ایجاد می شود که شبیه به پنیر سوئیسی است.

گیاه برگ انجیری که هم برای مبتدیان و هم برای والدین با تجربه گیاهی ایده آل هستند، نگهداری از آنها آسان است. از آنجایی که برگ‌های بزرگ و سوراخ‌دار آن‌ها کار فوق‌العاده‌ای برای کمک به گیاه در گرفتن حداکثر نور (حتی زمانی که سطوح پایین در دسترس هستند) انجام می‌دهند، این گیاهان برای فضاهای سایه‌دار با نور غیرمستقیم خورشید مناسب هستند. گیاهان برگ انجیری بالا رفتن را دوست دارند، بنابراین بهترین گزینه این است که آن را با یک میله خزه یا شکل دیگری از تکیه گاه عمودی تنظیم کنید.

گل سوسن صلح یا اسپاتی فیلوم

این گیاهان استوایی و همیشه سبز هستند که معمولاً به دلیل برگ های سبز تیره و گل های سفید ظریف خود شناخته می شوند. جالب توجه است، آنچه که به نظر می رسد گل های سفید است، در واقع برگ های مختص گیاه هستند که به عنوان یک کلاه بر روی گل های واقعی رشد می کنند.

در زیستگاه طبیعی خود، سوسن صلح در طبقات جنگلی رشد می کنند، جایی که نور خورشید را دریافت می کنند و رطوبت را به طور مداوم دریافت می کنند. بنابراین، در حالی که سوسن صلح به دلیل طبیعت ساده خود مورد حمایت قرار می گیرند و در محیط های مختلف زنده می مانند، آنها بهترین عملکرد را در شرایطی خواهند داشت که نزدیک ترین آنها زیستگاه طبیعی آنها را تقلید می کند.

برخی از عوامل اصلی که باید در مورد سوسن سالم فکر کنید عبارتند از: نور متوسط تا کم، کاشت آنها در گلدان با اندازه مناسب و مهمتر از همه، اجتناب از آبیاری بیش از حد – که یکی از دلایل متداول مرگ سوسن صلح است. همچنین جدای از زیبایی شناسی، این گیاه تصفیه کننده هوا استثنایی است که نور کم را تحمل می کند.

گیاه گندمی یا عنکبوتی

گیاه عنکبوتی نام خود را از برگ های کمانی و عنکبوت مانندش گرفته است. تصور می شود یکی از ساده ترین گیاهان آپارتمانی برای رشد باشد. این گیاه می تواند در شرایط مختلف پیشرفت کند و به طور کلی مشکلات کمی دارد، به جز نوک قهوه ای زمانی که هوا خیلی خشک است.

گیاهان عنکبوتی از نور مستقیم خورشید زیاد استقبال نمی کنند، زیرا می تواند باعث گرم شدن بیش از حد و ترد شدن آنها شود، بنابراین بهتر است آنها را در نقاط سایه دار نگهداری کنید که از نور متوسط و غیرمستقیم خورشید بهره مند شوند. این گیاهان تصفیه کننده هوا که در انواع مختلفی از جمله سبز جامد و سفید رنگارنگ عرضه می شوند، در گلدان ها، سبدهای آویزان یا سایر ظروف که فضای کافی برای ریختن روی کناره ها دارند، شکوفا می شوند.

پتوس

گیاه پتوس شبیه یک درخت انگور عجیب و غریب است که برای تبدیل شدن به یک گیاه خانگی محکم سازگار شده است. برای کسانی که خانه‌هایشان نور طبیعی محدودی دارد، پتوس یک انتخاب ایده‌آل است زیرا از بین رفتن آن تقریباً غیرممکن است، چرا که همیشه سبز باقی بماند حتی اگر در تاریکی نگهداری شود!

برگ‌های براق و قلبی شکل پتوس انواع مختلفی دارند و راه جالبی برای افزودن فضای سبز به خانه شما هستند. این گیاه در قفسه ها یا یک سبد آویزان و هنگامی که در کنار دیوار پرورش داده می شود، جذاب به نظر می رسد. لذا، در حالی که پتوس با محیط هر اتاق در خانه شما سازگار می شود، نقاط سایه دار با نور غیرمستقیم میشه برای رشد مطلوب بهترین هستند. جهت مشاهده و خرید انواع گیاه پتوس به سایت پلنت لند مراجعه کنید

نکات و ترفندهایی برای رشد گیاهان در نور کم

  • انواع سایه دوست را انتخاب کنید: کار خود را در نور کم با انتخاب گیاهان تکامل یافته طبیعی برای رشد در سایه آغاز کنید. گونه هایی مانند سرخس، نخل خاص و نیلوفرهای صلح انتخاب های بسیار خوبی هستند.
  • آبیاری را به دقت کنترل کنید: اتاق های تاریک معمولاً سطح رطوبت بیشتری دارند، به این معنی که گیاهان شما به آب کمتری نیاز دارند. قبل از آبیاری اجازه دهید اینچ بالای خاک خشک شود و برای دقت از رطوبت سنج استفاده کنید.
  • گیاهان خود را بچرخانید: با چرخاندن دوره ای گیاهان خود با رشد ناهموار مبارزه کنید. این تضمین می کند که همه طرف ها سهم عادلانه خود را از نور دریافت می کنند و توسعه متوازن را ارتقا می دهند.
  • روی چراغ‌های رشد سرمایه‌گذاری کنید: اگر اتاق تاریک شما فاقد نور طبیعی است، چراغ‌های رشد مصنوعی را معرفی کنید. چراغ های LED یا فلورسنت می توانند طیف خورشید را تقلید کنند و انرژی ضروری برای رشد گیاهان شما را فراهم کنند.
  • خاک مناسب را انتخاب کنید: برای جلوگیری از شرایط مرطوب که می تواند به ریشه گیاه آسیب برساند، خاکی با زهکشی خوب انتخاب کنید. هوادهی برای سلامت ریشه، به ویژه در نور کمیاب خورشید بسیار مهم است.

در نهایت، با مراجعه به  سایت پلنت لند، فروشگاه آنلاین گل، می‌توانید انواع گلهای مورد نیاز را مشاهده کرده و جهت خرید انواع گیاه آپارتمانی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

اطلاعات بیشتر: خرید انواع کاکتوس

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *