مقالات

لیست گیاهان مناسب دیوار

لیست گیاهان مناسب دیوار

لیست گیاهان مناسب دیوار

همان طور که می دانید گیاهان در به وجود آوردن یک محیط آرام بخش و زیبا نقش زیادی دارند. امروزه با بیشتر شدن ساختمان های مسکونی و تجاری، کاشت دیواری یا درست کردن دیواری که گیاهان روی آن قرار بگیرند بسیار مورد نیاز می باشد. در سطر زیر به لیست گیاهان مناسب دیوار اشاره شده است.

به دیواری که گیاهان بر روی آن به صورت خودرو و عمودی قرار می گیرند، دیوار سبز می گویند. این دیوار می تواند در محیط داخلی منزل و یا دیوار بیرونی ساختمان باشد.  برای هر گیاهی که روی دیوار قرار می گیرد 4.7 الی 5.3 متر مکعب حجم خاک در گلدان های دیواری مورد نیاز است، تا بتوانند تغذیه مورد نیاز خود را تامین کنند. شما باید گیاهانی را برای دیوار مورد نظر خود انتخاب کنید، که از نظر شرایط مراقبتی و رسیدگی تقریبا یکسان باشند. برای سفارش آنلاین گل می توانید به صفحه فروشگاه پلنت لند تهران مراجعه کنید. این فروشگاه انواع تراریوم، بونسای، گل های آپارتمانی، هوازی و …. را به فروش می رساند.

13 مورد از بهترین گیاهان مناسب دیوار

گیاهانی مناسب برای دیوار می باشند، که یا زینتی باشند و یا میوه بدهند. در سطر زیر به 12 مورد از لیست گیاهان مناسب دیوار اشاره شده است:

 • گیاه یاسمن

یکی از گیاهان مناسب دیوار سبز، یاسمن است. این گیاه ظاهری زیبا و بو خوشی دارد. سرعت رشد گیاه یاسمن بالا می باشد، بنابراین نیاز دارد هر چند وقت یک بار هرس شود. همچنین بهتر است بدانید، که این گیاه به دلیل ظاهر زیبایی که دارد در دکوراسیون سالن های عروسی نیز استفاده می شود.

گیاه یاسمن

 • گیاه هوستا

این گیاه دارای برگ های سبز رنگی می باشد، که حاشیه آن ها سفید است. گیاه هوستا 70 گونه مختلف دارد. این گیاه چون سرعت رشد کندی دارد، بهتر است در مرکز دیوار قرار بگیرد.

گیاه هوستا

 • گیاه ویستریا

گیاه ویستریا به عنوان یکی از محبوب ترین گیاهان شناخته شده است. این گیاه زینتی یک گیاه بالا رونده است که طول آن به 4 متر هم می رسد. گل های گل ویستریا ارغوانی یا آبی متمایل به بنفش می باشند که بسیار خوشبو هستند. این گیاه در فصل بهار رشد می کند و در اواسط فروردین به اوج خود می رسد. این گیاهان عمر و مقاومت زیادی دارند. 6 گونه از این گیاه وجود دارد که ویستریا چینی و ویستریا ژاپنی از معروف ترین آنها هستند.

گیاه ویستریا

 • گیاه کروتون

یکی دیگر از گیاهانی که مناسب دیوار سبز می باشد، گیاه کروتون است. این گیاه دارای برگ های رنگارنگ و پر می باشد. بنابراین بهتر است، که نزدیک به هم کاشته نشوند. اگر دیوار مورد نظر شما در مکانی قرار دارد، که نور خورشید را به خوبی دریافت می کند این گیاه انتخاب مناسبی می باشد.

گیاه کروتون

 • گیاه پتوس

گیاه پتوس دارای برگ های پهنی می باشد، که به سمت پایین رشد می کند. شما می توانید ساقه های آن را به کمک طناب یا نخ به سمت بالا ببندید. با این کار رشد گیاه به سمت بالا هدایت می شود.

گیاه پتوس

 • گیاه اسکینانتوس

گیاه اسکینانتوس دارای برگ هایی به رنگ سبز درخشان می باشد. همچنین دارای جوانه هایی بلند و به رنگ قرمز می باشد، که تقریبا در همه طول سال گل می دهند. این گیاه چون در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت زیادی دارد، شما می توانید از آن در دیوارهای داخلی یا خارجی استفاده کنید. این گیاه رشد کمی دارد، بنابراین بهتر است آن را در قسمت های پایینی دیوار استفاده کنید.

گیاه اسکینانتوس

 • گیاه وریزیا

یکی دیگر از گیاهانی که مناسب دیوار سبز می باشد، گیاه وریزیا است. برگ های این گیاه  دارای خط هایی به رنگ سبز پر رنگ و کم رنگ می باشد. همچنین دارای گل های نواری قرمز رنگ نیز است. اگر می خواهید از این گیاه برای دیوار سبز خود استفاده کنید، بهتر است از آن در قسمت بالایی دیوار استفاده کنید.

گیاه وریزیا

 • گیاه مارانتا

گیاه مارانتا یکی دیگر از گیاهان مناسب برای دیوار سبز می باشد. برگ های این گیاه دایره ای شکل است و روی  برگ های این گیاه نقش و نگارهای زیادی به کار رفته است. همچنین دارای برگ هایی با رنگ های متفاوت می باشد. همچنین بهتر است بدانید، که گل های این گیاه در شب بسته می شود.

گیاه مارانتا

 • گیاه بیلبرجیا

گیاه بیلبرجیا دارای برگ های باریک و سبز رنگی می باشد، که به سمت بالا رشد می کند. همچنین دارای گل هایی بسیار زیبا می باشد، که رشد آن ها به سمت پایین است.

گیاه بیلبرجیا

 • گیاه سرخس برگ شمشیری

یکی دیگر از گیاهان مناسب برای دیوار سبز گیاه سرخس برگ شمشیری می باشد. این گیاه به متعادل سازی دما محیط اطراف کمک زیادی می کند. همچنین بهتر است بدانید، که این گیاه تا 90 سانتی متر می تواند رشد کند. بنابراین بهتر است هر چند وقت یک بار این گیاه را هرس کنید.

گیاه سرخس برگ شمشیری

 • گیاه سرخس اسپارگاس

گیاه سرخس اسپارگاس یکی از دیگر از گیاهان مناسب برای دیوار سبز می باشد. ظاهر این گیاه شویدی شکل است. ساقه های این گیاه آویزان می باشد و گل های آن به رنگ سفید است. همچنین دارای میوه ای قرمز رنگ نیز می باشد.

گیاه سرخس اسپارگاس

 • عروس چمن

یکی دیگر از گیاهان مناسب برای دیوار سبز، عروس چمن است. این گیاه دارای برگ های کوچکی می باشد، که رنگ آن ها سبز روشن است. این گیاه به دلیل زیبایی با قرار گرفتن بر روی دیوار سبز، باعث می شود که نما دیوار را چشم نواز کند.

عروس چمن

 • پاپیتال

گیاه پاپیتال یکی دیگر از گیاهانی است، که مناسب برای دیوار سبز می باشد. تاثیر این گیاه در از بین بردن مواد مضر موجود در هوا زیاد می باشد.

پاپیتال

نتیجه گیری

در بالا به لیست گیاهان مناسب دیوار اشاره شده است. امروزه دیوار سبز طرفداران زیادی پیدا کرده است، زیرا علاوه بر زیبایی، اکسیژن محیط اطراف را نیز تامین می کند. پلنت لند تهران، یکی از برترین فروشگاه های آنلاین گل است که امکان سفارش اینترنتی گل را برای تمامی مشتریان از سراسر ایران فراهم می کند. 

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *