مقالات

سوالات متداول در مورد گیاه شفلرا

سوالات متداول در مورد گیاه شفلرا

سوالات متداول در مورد گیاه شفلرا

شفلرا که معمولاً به عنوان درخت چتر نیز شناخته می شود، یک گیاه استوایی خیره کننده است که حس عجیبی را به هر فضای آپارتمانی می بخشد. این گیاه با ترتیب برگ‌های منظم خود که مانند پره های چتر دیده می‌شود، نه تنها یک لذت بصری است، بلکه دارای فواید و کاربردهای مختلفی نیز است. در این مقاله قصد داریم به برخی سوالات متداول در مورد گیاه شفلرا بپردازیم. همچنین از طریق لینک خرید گیاهان آپارتمانی، انواع گیاه شفلرا قابل مشاهده خواهد بود. با ما همراه باشید.

محصولات مرتبط: خرید گیاه بونسای شفلرا

ویژگی‌های گیاه شفلرا چیست؟

 • جذابیت و زیبایی

درخت چتر حتی در داخل خانه می تواند به طرز چشمگیری بزرگ شود و به ارتفاع 10 فوت برسد که آن را به انتخابی عالی برای پرکردن فضای وسیع خانه‌ها و ایجاد حسی شبیه جنگل در خانه یا محل کار شما تبدیل می کند. شاخ و برگ های جذاب آن که به صورت خوشه ای چیده شده اند، رنگ سبز پر جنب و جوشی را به هر اتاقی می بخشد.

 • تصفیه کننده هوا

یکی از قابل توجه ترین ویژگی های شفلرا خواص تصفیه کنندگی هوا است. با توجه به مطالعه هوای پاک ناسا، گیاهانی مانند شفلرا می توانند ترکیبات آلی مضر (VOCs) مانند بنزن، فرمالدئید، تولوئن و زایلن را که در اشیاء خانگی رایج هستند و می توانند خطراتی برای سلامتی ایجاد کنند را از هوا جذب کنند.

 • افزایش سلامتی

فراتر از تصفیه هوا، وجود شفلرا در خانه شما می تواند اثر آرام بخشی داشته باشد و به طور بالقوه اضطراب و استرس را کاهش دهد. مطالعات نشان داده اند که درگیر شدن با گیاهان آپارتمانی می تواند سطح استرس را کاهش دهد، سلامت قلب را بهبود بخشد و حتی فعالیت مثبت مغز را تقویت کند. علاوه بر این، آنها ممکن است با تأثیر بر روی سیستم عصبی مرکزی ما به بهبود کیفیت خواب کمک کنند و به ما کمک کنند راحت تر استراحت کنیم.

 • افزایش تمرکز و بهره وری

مزایای داشتن یک گل شفلرا در فضای کاری شما با تحقیقاتی که نشان دهنده افزایش 15 درصدی بهره وری در هنگام حضور گیاهان است پشتیبانی می شود. حتی نگاه کردن به تصاویر گیاهان می تواند کارکرد حافظه را افزایش دهد که نشان می دهد حضور بصری این همراهان سبز می تواند تأثیر عمیقی بر عملکردهای شناختی داشته باشد.

 • فنگ شویی

یک فلسفه و فن باستانی در چین ادعا می‌کند چیدمان و دکوراسیون مناسب بر شادی و سلامتی و موفقیت زندگی. انسانها تاثیر دارد. این دیدگاه فنگ شویی نام دارد. بر اساس فنگ شویی، شفلرا که با عنصر چوب مرتبط است می‌تواند بر رفاه، ثروت و موفقیت اثر بگذارد. طبق نقشه باگوا، قرار دادن یک درخت چتر در قسمت جنوب شرقی خانه می تواند این جنبه های مثبت را تقویت کند. علاوه بر این، این گیاهان می توانند انرژی منفی را به انرژی مثبت تبدیل کنند.

 • نیاز به مراقبت و نگهداری کم

گل شفلرا با وجود تمام مزایایی که دارد، به طرز شگفت انگیزی نیاز به مراقبت و نگهداری کمی دارد. در نور روشن و غیر مستقیم رشد می کند و فقط زمانی نیاز به آبیاری دارد که 2 اینچ بالای خاک خشک باشد. با زهکشی خوب و مراقبت مناسب، گیاهان شفلرا می توانند حدود 25 سال زندگی کنند و همراهان طولانی مدت خانه شما باشند.

 • رطوبت و عایق صدا

گل شفلرا می تواند به سطح رطوبت سالم تری در داخل خانه کمک کنند که هم برای انسان و هم برای سلامت گیاه مفید است. آنها همچنین می توانند به عنوان عایق صوتی طبیعی عمل کنند و امواج صوتی را از طریق برگ ها و ساقه های خود جذب کنند که می تواند صدای محیط را در فضای زندگی شما کاهش دهد.

مرتبط: خرید گل کاکتوس

آیا شفلرا را می توان در تمام طول سال در داخل خانه پرورش داد؟

شفلرا می تواند در داخل خانه رشد کند و ارتفاع آن به 4 تا 6 فوت برسد و آن را به یک گیاه سرپوشیده عالی برای افزودن فضای سبز به خانه شما تبدیل می کند. در آب و هوای سردتر، معمولاً به عنوان یک گیاه سرپوشیده در تمام طول سال کشت می‌شود. وقتی در داخل خانه رشد می‌کند، محدوده دمایی بین 60 تا 75 درجه فارنهایت را ترجیح می‌دهد که به خوبی با محیط‌های داخلی معمولی همسو می‌شود.
شفلرا همانطور که گفتیم، به نور روشن و غیرمستقیم نیاز دارد و در صورت قرار گرفتن در معرض نور مستقیم و کامل خورشید ممکن است دچار سوختگی برگ شود. به عنوان یک گیاه گرمسیری، در شرایط رطوبت بالاتر، معمولاً بین 30 تا 40 درصد یا بیشتر، رشد می کند، که ممکن است نیاز به استفاده از مرطوب کننده در خانه های خشک تر داشته باشد.

اقدامات احتیاطی در مورد سمیت توجه به این نکته مهم است که شفلرا در صورت بلعیده شدن برای حیوانات خانگی و انسان سمی خفیف است، بنابراین باید دور از دسترس کودکان و حیوانات نگهداری شود.
کنید.

محصولات مرتبط: خرید شفلرا ابلق

آبیاری شفلرا چگونه است؟

 • دوره تناوب: زمانی که 50 تا 75 درصد حجم خاک خشک است آبیاری کنید. این به طور معمول به این معنی است که سطح رطوبت خاک را با احساس یا دو اینچ بالا و آبیاری زمانی که احساس خشکی می کند، بررسی کنید. آبیاری بیش از حد می تواند منجر به پوسیدگی ریشه شود، بنابراین اطمینان از عدم نشستن گیاه در آب بسیار مهم است.
 • روش: هنگام آبیاری، این کار را کاملا انجام دهید تا زمانی که جریان آب را از سوراخ زهکشی مشاهده کنید، سپس آب اضافی را در زیر گلدانی بریزید. این کار به جلوگیری از تجمع رطوبت اضافی در ته گلدان کمک می کند که می تواند به گیاه آسیب برساند.

طرز کود دهی شفلرا

 • تناوب: در طول بهار و تابستان که فصل رشد فعال گیاه است هر ماه یکبار به شفلرا کود بدهید. در ماه های پاییز و زمستان که رشد به طور طبیعی کند می شود نیازی به کود نیست.
 • نوع کود: از کودهای متعادل استفاده کنید که برای گیاهان داخلی فرموله شده است.

بیماری‌ های متداول شفلرا

شفلرا، به طور کلی یک گیاه قوی است؛ اما ممکن است دچار برخی از بیماری ها شود که در صورت عدم توجه می تواند بر سلامت و ظاهر گیاه تاثیر بگذارد. در اینجا به چند بیماری اشاره می‌کنیم که باید مراقب آنها باشید:

 • پوسیدگی ریشه: پوسیدگی ریشه ناشی از آبیاری بیش از حد می تواند یک مشکل جدی برای شفلرا باشد. این بیماری منجر به پوسیدگی ریشه ها می شود که توانایی گیاه را در جذب آب و مواد مغذی دچار مشکل می‌کند.
 • بیماری های لکه برگی: لکه های باکتریایی و قارچی روی برگ می توانند ایجاد شوند، به خصوص در شرایطی که شاخ و برگ برای مدت طولانی مرطوب می ماند. این می تواند منجر به لکه های نامناسب روی برگ ها و به طور بالقوه برگ زدایی شود.
 • بیماری‌های مرتبط با آفات: آفاتی مانند شته‌ها، شپشک‌های آردآلود، کنه‌های عنکبوتی و حشرات فلس‌دار اگرچه به خودی خود بیماری نیستند، می‌توانند مشکلاتی را برای شفلرا ایجاد کنند. این آفات می توانند گیاه را ضعیف کرده و آن را مستعد ابتلا به بیماری ها کنند. به عنوان مثال، شته ها می توانند با ترشح عسلک، یک ماده چسبنده که رشد قارچ را بر روی برگ ها تحریک می کند، به کپک دوده ای منجر شوند.

اقدامات پیشگیرانه شامل تکنیک های آبیاری مناسب، اجتناب از آبیاری زیاد، اطمینان از گردش هوای خوب در اطراف گیاه و بازرسی منظم از نظر آفات است. درمان ممکن است شامل حذف قسمت های آسیب دیده گیاه، بهبود شیوه های مراقبت و استفاده از قارچ کش ها یا حشره کش های مناسب در صورت لزوم باشد. اگر مشکوک هستید که گیاه شما از بیماری رنج می برد، بهتر است برای مشاوره و گزینه های درمانی خاص با یک متخصص گیاه یا گلخانه‌دار مشورت کنید.

آنچه گفتیم…

در این مقاله سعی کردیم برخی سوالات متداول در مورد گیاه شفلرا را بررسی کرده و پاسخ دهیم. شفلرا چیزی بیش از یک گیاه زینتی است. توانایی آن در تصفیه هوا، کاهش استرس، افزایش خواب و افزایش بهره وری، همراه با خواص فنگ شویی و طبیعت کم نگهداری، آن را به یک مکمل عالی برای هر محیط داخلی تبدیل می کند. چه به دنبال بهبود سلامتی، بهره وری خود باشید یا صرفاً می خواهید از زیبایی سرسبز یک گیاه استوایی لذت ببرید، درخت چتر انتخابی است که فواید بی شماری را ارائه می دهد.

شما میتوانید با مراجعه به پلنت لند، سایت خرید گل آنلاین، انواع گیاهان آپارتمانی را مشاهده و خریداری نمایید.

محصولات فروشگاه: خرید سانسوریا

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *