مقالات

درباره گیاه دیفن باخیا

گیاه دیفن باخیا

درباره گیاه دیفن باخیا

در این مقاله قصد داریم گل آپارتمانی دیفن باخیا را معرفی کرده و شرایط نگهداری از آن را شرح دهیم. اگر از علاقه مندان به این گل هستید، با ما همراه باشید. در این فروشگاه، چند نمونه از گل دیفن باخیا به فروش می رسد. برای مشاهده انواع و خرید دیفن باخیا روی این لینک کلیک کنید.

دیفن باخیا چیست؟

دیفن باخیا یا Dieffenbachia یکی از گیاهان محبوب برای خانه یا محل کار است. زیرا، ظاهر سلطنتی دارد و می‌تواند خیلی سریع رشد کند. همچنین مراقبت از آن بسیار آسان است و اگر با مشکلی در آبیاری بیش از حد یا کم آبی یا نور مواجه شدید، اگر این موارد را اصلاح کنید رشد آن به سرعت باز می‌گردد. نام رایج این گیاه، نیلوفر پلنگی است که این به دلیل الگوی راه راه مشخص روی برگ های دیفن باخیا است.

گیاهان دیفن باخیا که بومی مکزیک، آمریکای جنوبی و غرب هند هستند، در نور روشن و غیرمستقیم رشد می کنند و حتی می توانند با نور فلورسنت نیز سازگار شوند و به قهرمان دکوراسیون اداری شما تبدیل شوند.

چگونه از دیفن باخیای خود مراقبت کنیم؟

می‌توانید این دستورالعمل ها را برای مراقبت از دیفن خود به کار ببرید. این راهنما به شما می گوید که چگونه دیفن باخیا را آب دهید. همچنین در مورد نور، دما، رطوبت و هرگونه مراقبت اضافی که ممکن است برای رشد به آن نیاز داشته باشد، صحبت خواهیم کرد. این توضیحات به کمک مجموعه پلنت لند تهران، بهترین فروشگاه گل در تهران نوشته شده است.

نور لازم برای دیفن باخیا

دیفن شما در نور روشن و غیر مستقیم بهترین عملکرد را دارد. همچنین می تواند محیط های کم نور را نیز تحمل کند، اگرچه رشدش کند خواهد شد. از قرار دادن در برابر نور مستقیم خورشید که باعث سوختگی برگ ها می شود، خودداری کنید.

میزان آبیاری دیفن باخیا

دیفن باخیای خود را زمانی آبیاری کنید که حجم خاک 50 تا 75 درصد خشک باشد. آنقدر آب دهید تا ته گلدان چکه کند و آب اضافی جمع شده در زیرگلدانی را بردارید.

رطوبت مورد نیاز دیفن باخیا

دیفن باخیا در رطوبت متوسط خانه هم خوب رشد می کند. افزایش رطوبت در ماه های خشک زمستان اهمیتی ندارد.

دمای مورد نیاز دیفن باخیا

گل دیفن شما دمای بین ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتیگراد  را ترجیح می دهد. از قرار دادن گیاه در برابر بادهای سرد و تغییرات ناگهانی دما اجتناب کنید.

غذای دیفن باخیا

دیفن باخیای خود را یک بار در ماه در طول بهار و تابستان با کودهای گیاهان آپارتمانی رقیق کنید تا نیمه قوی کود دهید. مطمئن شوید که خاک مرطوب است؛ هرگز به خاک خشک کود نزنید.

سمی بودن

دیفن باخیا جز گیاهانی سمی محسوب می‌شود لذا در صورت بریده شدن بخشی از گیاه، مراقب مسمومیت ناشی از آن باشید.

مراقبت های اضافی از دیفن باخیا

اگر متوجه شدید لبه‌های برگ‌های گیاهتان قهوه‌ای می‌شود، ممکن است به دلیل آب لوله‌کشی باشد. می توانید با آب تصفیه شده یا آب باران آن را آبیاری کنید. هر برگ زرد را حذف کنید تا گیاه شما قوی تر شود و رشد کند.

لینک مشابه: خرید انواع گیاه فیکوس

سوالات متداول درمورد دیفن باخیا

چرا برگ های دیفن باخیای من افتاده است؟

-افتادگی برگ ها اغلب در اثر آبیاری کم ایجاد می شود. خاک گیاه خود را لمس کنید،  زمانی که سطح آن خشک شده باشد، گیاه شما برای آبیاری آماده است.

گیاه من لکه‌های قهوه ای روی برگ ها دارد، چه اتفاقی افتاده است؟

-نوک قهوه ای می تواند به دلیل آبیاری نامناسب باشد. اطمینان حاصل کنید که گیاه شما به طور منظم آبیاری می شود. بهتر است گیاه شما در آب زیاد ننشیند. علاوه بر این، خاک نباید برای مدت طولانی خشک بماند. آبیاری را تنظیم کنید و نوک قهوه ای را با یک قیچی تمیز، مطابق شکل برگ کوتاه کنید.

چگونه رشد گیاهانم را یکنواخت و مداوم نگه دارم؟

-دیفن باخیا در مدت زمان کوتاهی رشد زیادی می کند. گیاه خود را به طور منظم بچرخانید زیرا به سمت منبع نور رشد می کند و این از لخت وبی‌برگ شدن یک طرف آن جلوگیری می کند. کود به رشد جدید کمک می کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که گیاه به درستی تغذیه می شود. همچنین هرس منظم گیاه می تواند از سنگین شدن آن جلوگیری کند. قبل از هرس حتماً دستکش بپوشید یا دستان خود را حتما بشویید. مواظب باشید شیره با چشم یا دهان شما تماس پیدا کند.

هر چند وقت یکبار باید گیاهم را کود دهم؟

-به طور کلی، گیاهان خانگی از بهار تا پاییز بارور می شوند و رشد می کنند. هر ماه یکبار با کود آلی گیاهان آپارتمانی و طبق دستورالعمل بسته بندی کود دهید.

گیاه من هر چند وقت یک بار نیاز به تعویض گلدان دارد؟

-برای گیاهان رومیزی کوچکتر، پیشنهاد می کنیم هر 12 تا 18 ماه یکبار گلدان را عوض کنید. سعی کنید گلدان جدید چند سانتی متر بزرگتر باشد تا امکان رشد فراهم شود. گلدانی خیلی بزرگتر از گلدان قبلی انتخاب نکنید زیرا ممکن است ریشه گیاه را غرق کند. اگر ترجیح می دهید اندازه فعلی گیاه خود را حفظ کنید، در همان ظرف گلدهی کنید و خاک جدید تهیه کنید و برخی از ریشه ها و شاخ و برگ ها را کوتاه کنید. بهار یا تابستان زمان ایده آلی برای گلکاری است زیرا گیاه در قوی ترین حالت خود قرار دارد. برای گیاهان بزرگتر، پیشنهاد می کنیم هر 18 تا 24 ماه یکبار گلدان را تعویض کنید. برای این گیاهان هم باید گلدانی بزرگتر انتخاب کنید تا رشد گیاه بهتر شود. گلدانی خیلی بزرگتر از گلدان قبلی انتخاب نکنید زیرا ممکن است ریشه گیاه را خراب کند.

لینک مشابه: انواع گیاه سانسوریا

4.2/5 - (22 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *