مقالات

حیوانات خانگی و گیاهان آپارتمانی

حیوانات خانگی و گیاهان آپارتمانی

حیوانات خانگی و گیاهان آپارتمانی

شکی نیست که گیاهان آپارتمانی می توانند شادی و زیبایی را به خانه های ما بیاورند. با این حال، اگر صاحب حیوان خانگی نیز هستید، باید خطرات احتمالی مربوط به انواع خاصی از گیاهان را بدانید. گیاهان آپارتمانی معمولی برای حیوانات خانگی سمی هستند و می توانند هر چیزی را از تحریک خفیف حیوان تا بیماری شدید ایجاد کنند. اما نگران نباشید؛ تعداد زیادی گیاهان دوستدار حیوانات خانگی نیز وجود دارد که می توانید بدون نگرانی در مورد ایمنی حیوانات خانگی خود از آنها لذت ببرید. در این مقاله سعی می‌کنیم نحوه ایجاد محیطی امن و هماهنگ برای حیوانات خانگی و گیاهان را توضیح دهیم. با پلنت لند تهران، فروشگاه خرید آنلاین گل همراه باشید.

فواید گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی چیزی بیش از تزئینات برای خانه هستند. آنها موجودات زنده ای هستند که فواید سلامتی متعددی برای انسان و حیوانات خانگی دارند. در اینجا برخی از مزایای نگهداری گیاهان آپارتمانی در خانه آورده شده است:

 • بهبود کیفیت هوا: گیاهان آپارتمانی دی اکسید کربن را جذب کرده و اکسیژن آزاد می کنند و کیفیت هوا را بهبود می بخشند و سموم را در خانه شما کاهش می دهند.
 • تقویت خلق و خو و بهره وری: مطالعات نشان داده اند که بودن در کنار گیاهان می تواند استرس را کاهش دهد، خلق و خو را تقویت کند و بهره وری را بهبود بخشد.
 • افزودن زیبایی و زندگی: گیاهان آپارتمانی حس طبیعت را به هر اتاقی اضافه می کنند و باعث می شوند فضایی دلپذیرتر و زنده تر شود.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت پلنت لند، مشاهده و خرید انواع گیاهان آپارتمانی بپردازید.

ایجاد یک محیط امن برای حیوانات در خانه

هنگام ترکیب گیاهان و حیوانات خانگی، بسیار مهم است که مطمئن شوید حیوانات شما در برابر این گیاهان ایمن هستند. در اینجا چند نکته برای ایجاد یک محیط امن و هماهنگ وجود دارد:

 • درباره گیاهان دوستدار حیوانات خانگی تحقیق کنید: قبل از آوردن یک گیاه جدید به خانه خود، مطمئن شوید که برای حیوانات خانگی شما ایمن است.
 • حیوانات خانگی خود را آموزش دهید: ضروری است که از سنین پایین به حیوانات خانگی خود نحوه رفتار با گیاهان را آموزش دهید. از تکنیک های تقویت مثبت مانند رفتار و تمجید برای تشویق رفتار خوب استفاده کنید.
 • مناطق بازی تعیین شده را فراهم کنید: به حیوانات خانگی خود اسباب بازی های ایمن و مکان های بازی مشخص شده بدهید تا آنها را از گیاهان خود دور نگه دارید.
 • گیاهان دوستدار حیوانات خانگی را انتخاب کنید: تعداد زیادی گیاهان دوستدار حیوانات خانگی وجود دارد که می توانید بدون نگرانی در مورد نگهداری حیوانات از آنها لذت ببرید.

آموزش رفتار در اطراف گیاهان به حیوانات خانگی

اگر حیوان خانگی جدیدی دارید، آموزش نحوه رفتار با گیاهان از سنین پایین به آنها ضروری است. سگ ها و بچه گربه ها به طور طبیعی کنجکاو هستند و تمایل دارند هر چیزی را که در دسترسشان باشد از جمله گیاهان بجوند. با این حال، می‌توانید با صبر و استقامت به آنها آموزش دهید که به مرزهای گیاهان خود احترام بگذارند. برای تشویق رفتار خوب، از تکنیک های تقویت مثبت مانند پذیرایی، اسباب بازی و تمجید استفاده کنید. علاوه بر این، اسباب‌بازی‌های ایمن و مکان‌های بازی مشخص شده را برای حیوان خانگی خود فراهم کنید تا آنها را از گیاهان خود دور نگه دارید.

اجتناب از گیاهان سمی آپارتمانی برای حیوانات خانگی

برخی از گیاهان آپارتمانی برای حیوانات خانگی بسیار سمی هستند و می توانند علائمی از استفراغ و اسهال تا تشنج و حتی مرگ ایجاد کنند. گیاهان سمی که باید از آن اجتناب کنید عبارتند از آلوئه، آنتوریوم، و گیاهان پیازدار مانند نیلوفر، سرخس مارچوبه، دیفن باخیا، دراسنا، اگزالیس، سیکاد، گیاهان مار و  زاموفیلیا. انجام تحقیقات قبل از آوردن یک گیاه جدید به خانه برای اطمینان از ایمن بودن آن برای حیوانات خانگی شما بسیار مهم است. در صورت نیاز به توضیح بیشتر با دامپزشک مشورت کنید.

گیاهان دوستدار حیوانات خانگی

خوشبختانه، تعداد زیادی از گیاهان دوستدار حیوانات خانگی وجود دارد که می توانید بدون نگرانی در مورد ایمنی دوستان پشمالوی خود از آنها لذت ببرید. در اینجا برخی از انتخاب های برتر ما آمده است:

 • کاکتوس ها: این گیاهان کم نگهداری برای صاحبان حیوانات خانگی پرمشغله ای که می خواهند بدون هیاهو زیاد به خانه هایشان فضای سبز اضافه کنند عالی هستند. آنها در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند و به حداقل آبیاری و توجه نیاز دارند.(خرید انواع گل کاکتوس)
 • كالاتیا: که به دلیل شاخ و برگ های رنگارنگ و طرح دار خود شناخته شده است، کالاته ها یک انتخاب عالی برای صاحبان حیوانات خانگی هستند که خواهان گیاهی زیبا و ایمن هستند. آنها نور کم تا متوسط را ترجیح می دهند و نیاز به آبیاری منظم دارند.
 • مارانتا: این گیاه با مراقبت آسان برای صاحبان حیوانات خانگی که خواهان گیاهی کم نگهداری و جذاب هستند ایده آل است. آن‌ها به بخشش شهرت دارند و برگ‌هایشان در شب جمع می‌شود و آنها را تبدیل به یک مکمل هیجان‌انگیز برای هر اتاقی می‌کند.
 • نخل ها: نخل ها برای صاحبان حیوانات خانگی که می خواهند گیاه بزرگتری داشته باشند که برای دوستان پشمالویشان بی خطر باشد، عالی است. آنها در اندازه ها و اشکال مختلف هستند و به خاطر شاخ و برگ های سرسبز و گرمسیری خود شناخته می شوند.(خرید انواع نخل آپارتمانی)
 • گیاهان قاشقی: این گیاهان کوچک و جذاب در رنگ‌ها و بافت‌های مختلف وجود دارند که آنها را به انتخابی عالی برای صاحبان حیوانات خانگی تبدیل می‌کند که می‌خواهند به خانه‌های خود تنوع دهند. آنها به حداقل توجه نیاز دارند و در نور متوسط تا کم رشد می کنند. (خرید گل برگ قاشقی)
 • گیاهان عنکبوتی: که به دلیل خواص تصفیه کنندگی هوا شناخته می شوند، انتخابی عالی برای صاحبان حیوانات خانگی هستند که می خواهند کیفیت هوای خانه خود را بهبود بخشند و در عین حال حیوانات خانگی خود را ایمن نگه دارند. مراقبت از آنها آسان است و به حداقل آبیاری نیاز دارند.

حیوانات خانگی و گیاهان آپارتمانی

نحوه محافظت از گیاهان در برابر حیوانات خانگی

در صورت داشتن گیاهان زیاد در خانه خود راه های زیادی برای ایمن نگه داشتن آنها از حیوانات خانگی وجود دارد. در ادامه برخی از این موارد را مرور می‌کنیم

 • گیاهان را در بالا قرار دهید

گیاهان را بالای بلندترین قفسه های کتاب خود نگه دارید تا مطمئن شوید که حیوان خانگی شما نمی تواند به آنها برسد ما پیشنهاد می‌کنیم از آویز گیاهی یا قفسه کتاب استفاده کنید. با استفاده از یک قفسه یا قفسه غیر قابل دسترس و شیک، گیاهان آپارتمانی را از دسترس حیوانات خانگی و کودکان خود دور کنید.

 • گیاهان خود را آویزان کنید

از قفسه های شناور، قلاب بافی و ماکرامه یا دیگر آویزهای پارچه ای استفاده کنید تا گیاهان را از دسترس حیوان خود دور نگه دارید. هنگام استفاده از آویزهای گیاهی گزینه های زیادی وجود دارد. گلدان های آویز ضد آب یک گزینه شیک و مدرن برای جدا کردن حیوانات خانگی و گیاهان هستند.

خلاصه

زندگی با حیوانات خانگی و گیاهان زمانی که به درستی انجام شود می تواند یک تجربه لذت بخش باشد. با انتخاب گیاهان دوستدار حیوانات خانگی، آموزش حیوانات خانگی خود، مدیریت مشکلات احتمالی و محافظت از خانه خود، می توانید محیطی امن و هماهنگ برای حیوانات خانگی و گیاهان خود ایجاد کنید. به یاد داشته باشید، نکته کلیدی این است که در حصول اطمینان از ایمنی و رفاه دوستان خزدار و همراهان سبز خود آگاه و فعال باشید.

محصولات بیشتر: خرید انواع زاموفیلیا

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *