مقالات

انواع گیاه آپارتمانی آگلونما

انواع گیاه آپارتمانی آگلونما

انواع گیاه آپارتمانی آگلونما

آیا با انواع گیاه آپارتمانی آگلونما آشنایی دارید؟ اگر تا به حال تجربه نگهداری از هیچ گیاهی را نداشته اید، بهترین گزینه برای شما گل آگلونما است. این گیاه زیبایی منحصر به فردی دارد که با نگهداری آن در خانه، طبیعت را به منزل خود خواهید آورد. گل آگلونما گیاهی است که به خوبی از پس شرایط سخت برمی آید. به همین دلیل امکان نگهداری از این گیاه در هر مکانی وجود دارد.

این گیاه انواع گوناگونی دارد و هر کدام جذابیت و زیبایی خاصی دارند. تمام انواع آگلونما برگ‌های بزرگ، باریک و براق به شکل بیضی دارند که روی ساقه‌ای کوتاه قرار دارد. گیاهانی که قدیمی‌تر باشند گل هم می‌دهند و بهار و تابستان فصل گل‌دهی این گیاه است. ضمنا آگلونما یکی از گیاهانی است که تأثیر آن در تصفیه کردن هوای محیط، اثبات شده است. در این مطلب از پلنت لند، فروشگاه آنلاین گل، می‌توانید با انواع گیاه آگلونما آشنا شوید.

آشنایی با انواع گونه‌های آگلونما

از گیاه آگلونما تا کنون 40 گونه شناسایی شده است که اکثرا از نوع گونه‌های علفی هستند و فقط برخی از آن‌ها به خاطر زیبایی و ابلق بودن به عنوان یک گیاه زینتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. گونه های معروف گیاه آگلونما عبارتند از:

آگلونما ملکه نقره ای

ملکه نقره ای یکی از انواع اولیه این گیاه است که طراحان داخلی عاشق آن شدند. این گیاه با برگ های نخی به رنگ سبز و نقره ای مرمرگونه به محیط زیبایی خاصی می بخشد. شاید به اندازه ۲۰ سال پیش محبوب نباشد، اما هنوز هم فروخته می شود و به دلیل طبیعت طولانی مدت این گیاه، تعداد زیادی از آگلونمای ملکه نقره ای در سراسر جهان با شادی رشد می کنند.

آگلونما کاتلاس یا قمه ای

آگلونما کاتالاس یا قمه ای به دلیل داشتن برگ های بلند، باریک و خنجر مانند خود به این نام مشهور شده است. در میان انواع گل آگلونما این مدل شهرت بسیاری دارد. سطوح سبز مایل به کرمی با رگه های سبز تیره در مرکز و لبه های بیرونی برگ کاتالاس، ظاهری پر جنب و جوش به گل بخشیده است که می تواند به زیبایی در گوشه ای از منزل شما خودنمایی کند.

آگلونما سفید برفی

آگلونما وایت یا آگلونما خال سفید گیاهی است که تنها در برخی از گلفروشی‌ها می‌توانید آن را پیدا کنید. در صورت  نگهداری آگلونما برفی در شرایط ایده آل، رشد آن بسیار سریع بوده و نسبت به سایه مقاوم است. اما مقاومت آن نسبت به دیگر گونه‌ها در سطح پایین‌تری قرار گرفته است. این آگلونما رنگی سفید دارد که در حاشیه سبز می‌شود. همچنین، این گیاه با نام آگلونما مخملی نیز شناخته می‌شود. گل دادن آگلونما برفی مانند تمام گونه‌ها، باعث توقف رشد آن خواهد شد و باید پس از مشاهده به سرعت گل آگلونما برفی را جدا کنید.

آگلونما پاتایا

آگلونما پاتایا دارای نام هایی همچون آگلونما حبابی، نقره ای و هندوانه ای نیز است. پاتایا با برگ های پهن و بلند و نیزه ای شکل با ساقه های کوتاه که برگ ها به رنگ سبز و نقره ای است شباهت زیادی به گیاه دیفن باخیا دارد. این گونه ی ابلق مقاومت خوبی در سایه و خشکی خواهد داشت.

آگلونما بلک

آگلونما بلک یکی از انواع مقاوم و محبوب آگلونما است که به دلیل رنگ تیره برگ هایش به نور کمتری احتیاج دارد. سرعت رشد این گیاه نسبت به هم نوع های خود کمتر است. اما توانایی آن در رشد با نور کم از هم نوع های آن بهتر است. اندازه برگ‌ها بر حسب گونه به طول ۲۵ سانتی‌متر و پهنای ۱۲ سانتی‌متر نیز می تواند باشد. همچنین لازم به ذکر است که این گونه نسبت به سایر گونه های آگلونما، مقاوم تر می‌باشد.

آگلونما بی جی فریمن

این گونه دارای برگ‌هایی به رنگ سبز کمرنگ و نقره‌ای است که در حاشیه تبدیل به سبز پر رنگ می‌شود. این گیاه نسبت به دیگر انواع گونه‌ها به مراقبت بیشتری نیاز دارد. برای آنکه گیاه بتواند رنگ خود را حفظ کند، باید آبیاری معتدل و میزان نور مناسبی را برایش مهیا کنید.

آگلونما قرمز

زیستگاه اصلی این گیاه، جنوب شرقی آسیا به ویژه جزایر کشور مالزی است. این گیاه، برگ هایی به رنگ قرمز با خال هایی به رنگ سبز تیره دارد. طول برگ های این گیاه حدود ۲۰ سانتی متر است و ۱۰ سانتی متر پهنا دارد. ساقه های این گیاه کوتاه و خم شده به طرف پایین است. طول این گیاه حداکثر به ۶۰ سانتی متر می رسد. این گیاه در کشور چین پر طرفدار است، چون در چین اعتقاد دارند که این گیاه شانس و روزی را با خودش به همراه دارد. این گیاه مقاومت خوبی در برابر سایه و خشکی دارد.

آگلونما مودستوم

آگلونما مودستوم یکی از ده گیاه برتری است که ناسا برای تصفیه هوای آلوده، شناسایی کرده است. این گیاه سبز چینی برگ های زیبا و درخشانی دارد که مخلوطی از سبز و سفید هستند. ساقه های مودستوم نیز سبز کم رنگ است و این طیف رنگی ملایم آرامش غیرقابل وصفی را به شما منتقل می کند. آبیاری زیاد مودستوم می تواند باعث کدر و حتی زرد شدن برگ های زیبای آن شود.

آگلونما طلایی

گل آگلونما طلایی، یکی از گل‌های بسیار محبوب است که به عنوان گل پرندگان نیز شناخته می‌شود. این گل رشد سریعی دارد. برگ‌های آن پهن و خمیده هستند و ترکیبی از رنگ طلایی و سبز دارند. ساقه‌های آن کوتاه است و برگ‌های نیزه‌ای شکل و خم دارد. گل آگلونما طلایی، به نور زیاد نیاز ندارد و در برابر سایه مقاومت زیادی دارد. ولی در این باره باید بدانید که اگر حداقل نور برای رشد این گل وجود نداشته باشد، شاهد رنگ طلایی بر روی ساقه های آن نیز نخواهید بود. برای کاشت در آپارتمان‌ها و فضای داخلی، این گل یک انتخاب عالی است. با رنگ‌های زیبا و مقاومت در برابر سایه، آگلونما طلایی، به عنوان یکی از بهترین گل‌های زینتی برای دکوراسیون داخلی شناخته می‌شود.

کلام آخر

گیاه آگلونما یکی از محبوب‌ ترین گیاهان آپارتمانی به شمار می رود، که علت آن هم به دلیل نگهداری راحت و آسان این گیاه است. به این خاطر که می تواند نور کم و شرایط سخت را تحمل کند. با توجه به اینکه ما در این مقاله بهترین، محبوب‌ترین و منحصربه‌فردترین انواع آگلونما را به شما معرفی کردیم و شما را با این گیاه مهاجرت ‌کرده از جنوب شرقی آسیا آشنا کردیم، امیدواریم به ‌اندازه کافی برای خرید و نگهداری از این گیاه همیشه سبز که بدون خزان است و همیشه می‌توان از تماشای آن لذت برد، ترغیب و تشویق شده باشید.

2.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *