مقالات

 انواع گیاهان مناسب برای بالکن

 انواع گیاهان مناسب برای بالکن

انواع گیاهان مناسب برای بالکن

آیا با انواع گیاهان مناسب برای بالکن آشنا هستید؟ گیاهان بالکن می توانند، یک راه ساده و زیبا برای تبدیل فضای بیرونی، به فضایی سرسبز برای خانه شما باشد. اما از آنجایی که آنها زندگی خود را در خارج از خانه می گذرانند، مهم است که هنگام خرید گیاهان، شرایط فضای بالکن خود را در نظر بگیرید.

قبل از خرید گیاهان برای بالکن خود، آن را مشاهده کنید. مهم است بدانید، که بالکن شما چند ساعت آفتاب می گیرد؟ شاید همیشه سایه باشد. انتخاب ما از بهترین گیاهان بالکن شامل برخی از گیاهانی است، که در زیر نور آفتاب به خوبی رشد می کنند، برخی دیگر که نیاز به آفتاب جزئی دارند و چند گیاه سایه دوست، بنابراین شما می توانید با هر شرایطی یک بالکن پر از گیاه داشته باشید. برای خرید گل می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

بهترین گیاهان برای تزیین بالکن

در ادامه قصد داریم، تا شما را با چند مورد از بهترین گیاهان برای تزیین فضای بالکن آشنا کنیم، این گیاهان شامل:

  • گل گوشواره یا فوشیا

فوشیا را مرغ مگس خوار نیز می نامند. شکوفه های رنگارنگ آن برای پرندگان کوچک بسیار جذاب است. این گیاه اغلب در سبدهای آویز با سایه های صورتی، قرمز یا بنفش وجود دارد، در طول زمستان می میرند، اما در بهار باز می گردند. فوشیا گیاهی است، که به عنوان “تغذیه کننده سنگین” شناخته می شود. به این معنی که برای رشد و شکوفه دادن دوباره، آنها به کودهای زیادی احتیاج دارند. گل گوشواره یا فوشیا نیاز به سایه کامل دارد.

  • اسطوخودوس

بالکن های آفتابی، برای اسطوخودوس گلدانی کاملا مناسب می باشند. این گیاهان چند ساله، برای مدت طولانی شکوفا می شوند و عطر فوق العاده ای ارائه می دهند. اسطوخودوس به آفتاب کامل نیاز دارد. اگر بالکن شما آفتاب کامل می گیرد، اسطوخودوس یک گیاه ایده آل برای شما است. شرایط خشک را تحمل می کند و رشد آن فوق العاده است. هنگامی که خورشید بر آن می تابد، بوی دلپذیر اسطوخودوس را از بالکن خود در خانه استشمام خواهید کرد. (گیاه اسطوخودوس چیست؟)

اطلاعات بیشتر: خرید گل قهر و آشتی

  • گیاه یشم

گیاه یشم از خانواده، ساکلونت ها می باشد. این ساکولنت در مکان هایی که شرایط آب و هوایی سختی دارند، نیز می تواند به رشد خود ادامه دهد. در مناطق آفتابی و همچنین در مناطق نیمه آفتابی خوب عمل خواهد کرد. برگ های چاق و زیبای این گیاه از نظر بصری با تنه خاکستری ضخیم آن تضاد دارند. از آنجایی که گیاهان یشم ساکولنت هستند، با آب کمتر خوب عمل می کنند. با وجود اینکه این گیاهان با سرعت متوسطی رشد می کنند، به ندرت نیاز به تعویض گلدان دارند و ریشه های نسبتاً پیچیده در هم را تحمل می کنند.

  • نستورتیوم

نستورتیوم ها گل های زیبا، زرد و نارنجی رنگی هستند، که اطراف آن را برگ‌ هایی با شکل زیبا احاطه کرده‌ است. نستورتیوم خوراکی هم می باشد و خواص درمانی نیز دارد. این گیاهان برای بالکن هایی مناسب هستند، که آفتاب کامل می گیرند. اگر به نستورتیوم ها آب فراوان بدهید، پربار و پرانرژی رشد می کنند. اگر آنها را در ظرفی با گیاهان دیگر قرار دهید، توجه داشته باشید که ممکن است فضا را اشغال کرده و کنار گلدان شما فرو بریزند.

  • بگونیا (Begonia)

یکی از انواع گیاهان مناسب برای بالکن، که زیبایی خیره کننده ای دارد، بگونیا است. این گیاه اگر به خوبی آبیاری و تغذیه شود، در تمام تابستان شکوفه های زیادی می دهد و در زمستان هم می توانید، گلدانی همیشه سبز داشته باشید. این گیاه به زیبایی، دو طرف گلدان را با برگ‌ها و گل ‌های خود می پوشاند، که آن را به انتخابی محبوب برای سبدهای آویزان تبدیل می‌کند. بگونیا ترکیبی از آفتاب و سایه را دوست دارد و حتی در مناطقی که سایه بیشتری نسبت به آفتاب دارد، عملکرد خوبی دارد.

  • گل هوستا

هوستا اغلب در قسمت‌های سایه ‌دار رشد می کند، اما می‌تواند مقداری آفتاب مستقیم را نیز تحمل کند. این گیاه به خاک غنی و آب فراوان نیاز دارد و در گلدان ها به خوبی رشد می کند. هوستاها دارای برگ های سبز زیادی هستند و شکوفه های زیبایی دارند، که از بالای برگ ها رشد می کنند. این گیاه به دلیل برگ های خاص خود طرفداران زیادی دارد. همچنین به دلیل ظاهر قلبی شکل برگ‌ هایش، زیبایی دو چندانی به محیط بالکن شما خواهد داد.

نتیجه گیری

فضای سبز و شکوفه گل ها رنگ و جذابیت خاصی را به هر بالکن آپارتمانی می بخشد و آرامش خانه شما را در فضای باز افزایش می دهد. چه فضا بزرگ باشد یا کوچک، آفتابی یا سایه دار، رو به شمال یا شرق، مجموعه ای از گلدان ها و گیاهان مطمئناً فضای شما را زیبا می کند. محیط را برای شما و هرکسی که بازدید می کند، دلپذیرتر می نماید. تنها کافیست قبل از تصمیم گیری برای خرید گل، توجه داشته باشید، که بالکن شما در طول روز چقدر نور خورشید می گیرد و بر اساس آن گیاه مناسب فضای خود را انتخاب کنید.

 

با دادن امتیاز، ما را ارائه خدمات بهتر یاری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *