مقالات

از شر سوسک های کک در باغ خود خلاص شوید

سوسک کک.

 از شر سوسک های کک در باغ خود خلاص شوید

 

سوسک های کک حشراتی دردسرساز هستند که می توانند آسیب زیادی به گیاهان سبزی وارد کنند و ظاهر سبزی های برگ دار را از بین ببرند. اگر متوجه حشرات سیاه ریز روی گیاهان خود شده اید یا برگ های گیاه شما با “سوراخ های کوچک” پوشیده شده است، ممکن است با سوسک های کک سروکار داشته باشید. در این راهنما، همه چیزهایی را که برای خلاص شدن از شر هجوم سوسک های کک به صورت ارگانیک نیاز دارید و برای همیشه این آفات را از باغ خود دور نگه دارید، پیدا خواهید کرد.

سوسک کک چیست؟

سوسک های کک به دلیل اندازه کوچک و الگوهای حرکت کنجکاو نامگذاری شده اند. هنگامی که این حشرات مزاحم می شوند، از پاهای عقب بلند خود برای پریدن سریع استفاده می کنند، شبیه به حشره همنام خود. طول سوسک های کک به ندرت بیش از 1/8 اینچ است و تشخیص آنها به دلیل سرعت حرکت آنها دشوار است.

چندین گونه مختلف از سوسک های کک وجود دارد و آنها در رنگ های متنوعی وجود دارند. معمولاً سوسک‌های کک دارای رنگ‌هایی از قهوه‌ای مایل به زرد تا سیاه هستند. برخی از گونه‌ها رنگ‌های روشن‌تری دارند و برخی حتی پوسته‌های راه راه یا خال‌دار دارند.

سوسک‌های کک بالغ در بقایای باغ زمستان‌گذرانی می‌کنند و در اوایل بهار زمانی که دما به حدود 50 درجه فارنهایت می‌رسد ظاهر می‌شوند. سوسک های کک پس از تولید مثل، تخم های خود را در اطراف پایه گیاهان جوان می گذارند. سوسک‌های کک اغلب از ریشه‌های گیاه تغذیه می‌کنند، در حالی که بزرگسالان برگ‌های گیاه را با سوراخ‌ها معما می‌کنند.

سوسک های کک چه می خورند؟

انواع مختلف سوسک های کک از گیاهان مختلف تغذیه می کنند. برخی از گونه‌های سوسک کک عمومی هستند و مجموعه‌ای از گیاهان را هدف قرار می‌دهند. با این حال، بیشتر گونه ها متخصص هستند و فقط از یک نوع گیاه تغذیه می کنند.

در باغ، گیاهان خانواده brassica، مانند کلم بروکلی، گل کلم، و کلم پیچ، به ویژه در معرض آسیب سوسک کک هستند. سوسک‌های کک نیز عاشق دم کردن برگ‌های گیاهان شب بو مانند گوجه‌فرنگی، فلفل و بادمجان هستند. این آفات را می توان در سایر محصولات غذایی از جمله کدو، ذرت و کاهو یافت. برخی از علف های هرز ممکن است سوسک های کک را نیز جذب کنند، که دلیل خوبی برای حفظ علف های هرز است.

آسیب سوسک های کک چگونه به نظر می رسد؟

از آنجایی که سوسک های کک بسیار کوچک و سریع حرکت می کنند، تشخیص حشرات در باغ شما دشوار است. معمولاً تشخیص اینکه با هجوم سوسک کک از طریق آسیبی که آنها به جا می گذارند، بسیار ساده تر است.

لارو سوسک کک از ریشه گیاهان تغذیه می کند و معمولاً آسیب زیادی وارد نمی کند، اگرچه ممکن است رشد نهال را متوقف کند. از طرف دیگر سوسک های کک بالغ می توانند کاملاً مخرب باشند. هنگامی که گیاهان را می خورند، ظاهری خالدار به سطوح برگ ها و برگ های معمایی با گودال ها و سوراخ های ریز ایجاد می کنند.

نهال ها می توانند به ویژه در برابر آسیب سوسک کک آسیب پذیر باشند زیرا حشرات در بهار بیشترین فعالیت را دارند و به سمت برگ های نرم و جدید کشیده می شوند.

سوسک کک

 از شر سوسک های کک در باغ خود خلاص شوید

هنگامی که هجوم سوسک کک در باغ شما ایجاد شد، مهم است که به سرعت عمل کنید تا آسیب را محدود کنید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای مقابله با هجوم‌های کوچک سوسک‌های کک این است که گیاهان خود را با یک صابون حشره‌کش ارگانیک یا اسپری روغن چریش اسپری کنید. این اسپری ها را باید در شب بعد از غروب آفتاب استفاده کرد تا از سوختگی برگ جلوگیری شود. اگر می خواهید اسپری صابون حشره کش خود را بسازید، به سادگی چند قطره صابون کاستیل را با یک لیتر آب مخلوط کنید و یک یا دو قاشق غذاخوری روغن چریش به آن اضافه کنید.

خاک رس کائولن یکی دیگر از گزینه های درمانی ارگانیک مفید برای سوسک های کک و سایر آفات گیاهی است. برای اعمال، پودر خاک رس کائولن را با توجه به دستورالعمل برچسب با آب مخلوط کنید. سپس مخلوط را روی هر گیاه آلوده در یک روز خشک اسپری کنید. خاک رس کائولن پس از قرار گرفتن در محل، تغذیه آفات را دشوار می کند و از تخمگذاری نیز جلوگیری می کند.

نکاتی برای جلوگیری از سوسک های کک

کلیدهای کنترل سوسک کک و سایر آفات باغ، نگهداری خوب از باغ و انتخاب هوشمندانه کاشت است.

اگر باغ شما در سال‌های گذشته از حمله سوسک‌های کک رنج می‌برد، حتماً قبل از کاشت مجدد، بقایای گیاهی آلوده را تمیز کنید. همچنین اگر هجوم بسیار بد بود، خاک خود را کشت کنید.برای محافظت از باغ خود در برابر سوسک های کک و سایر حشرات، پوشش های ردیف شناور را در اوایل فصل تنظیم کنید.کاشت بذر و نهال را چند هفته در بهار به تاخیر بیندازید. این می تواند سوسک های کک را از بین ببرد و گیاهان جدید شما را ایمن نگه دارد.

کاشت همراه یک راه آسان و کاملا طبیعی برای جلوگیری از سوسک های کک است. به عنوان مثال، این حشرات از گیاهان معطر مانند گربه سانان و پیاز سبز اجتناب می کنند و اغلب از گیاهان مجاور نیز اجتناب می کنند.برای جذب حشرات مفید که به طور طبیعی از سوسک های کک تغذیه می کنند، گیاهان گلدار را پرورش دهید. گزینه های خوب شامل کاشت شوید و آلیسوم شیرین در نزدیکی سبزیجاتی است که می خواهید محافظت کنید.یک محصول تله ای مانند تربچه بکارید تا سوسک های کک را از محصولات با ارزش تر دور کنید و سبزی های برگ دار خود را از آسیب محافظت کنید.

کلام آخر

برای کنترل سوسک‌های کک در باغ، از روش‌های ارگانیک مثل استفاده از صابون حشره‌کش یا اسپری روغن چریش و همچنین استفاده از خاک رس کائولن می‌توانید استفاده کنید. همچنین نگهداری منظم از باغ و انتخاب گیاهان مناسب نیز کمک می‌کند.

شما می توانید برای مشاهده محصولات و اطلاعات بیشتر با فروشگاه خرید گل پلنت لند همراه باشید.

محصولات کاربردی: آفتکش حشرات و کنترل کننده

 

 

با دادن امتیاز، ما را ارائه خدمات بهتر یاری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *