مقالات

آشنایی با گل های آپارتمانی

گل های آپارتمانی

آشنایی با گل های آپارتمانی

آشنایی با گل های آپارتمانی! گل های آپارتمانی گیاهانی هستند که در محیط داخلی و در مکان های سرپوشیده مانند خانه و ادارات رشد می کنند و هدف اصلی پرورش آنها، بهتر شدن روحیه ساکنین منزل، تصفیه هوای منزل، زیباتر شدن فضای خانه و بهبود رطوبت هوا است. گل های آپارتمانی معمولا گل های برگی هستند، یعنی در بیشتر آن ها گیاه از ساقه و برگ تشکیل شده است و به ندرت بعضی از آن ها گل می دهند. گل های آپارتمانی معمولا برای رشد به نور و مراقبت زیادی نیاز ندارند و بیشتر نیمه سایه یا سایه دوست هستند. برای خرید گل های آپارتمانی از سایت پلنت لند تهران از طریق منوی اصلی بالای سایت با ما در ارتباط باشید.

قبل از ادامه بحث، توصیه می کنیم برای خرید گل و گیاهان آپارتمانی روی لینک عکس زیر کلیک کنید. فروشگاه پلنت لند یکی از برترین گل فروشی های آنلاین در تهران است که گل های آپارتمانی خاص و شیک را به فروش می رساند.

خرید گل آپارتمانی

برای مشاهده گل های آپارتمانی در سایت پلنت لند روی عکس بالا کلیک کنید.

انواع گل های آپارتمانی و نحوه نگهداری آن ها

 • گیاه پاچیرا یا درخت پول

این گیاه نماد انرژی مثبت، شانس و رفاه است. پاچیرا برای رشد نیاز به نور غیر مستقیم مانند نور فلورسنت یا نور مهتابی دارد و برای آبیاری آن هم قانون خاصی وجود ندارد، هر زمان که خاک گیاه خشک شد باید آبیاری شود.

 • سانسوریا

سانسوریا یکی دیگر از گیاهانی است که نیاز به آب کم و نور غیر مستقیم دارد، برگ های آن ضخیم و براق است و یکی از بهترین گزینه ها برای گل های آپارتمانی می باشد.

 • نخل بامبو

اگر از آن دسته افرادی می باشید، که آبیاری گیاه را فراموش می کنید، نخل بامبو یکی از بهترین گزینه ها برای شما می باشد. فقط کافیست این گیاه را در یک نقطه پرنور اما غیر مستقیم قرار دهید.

 • گیاه گلسنگ یا پولکا

این گیاه دارای برگ های قرمز و خال خالی می باشد، به نور غیر مستقیم و خاک مرطوب و زهکشی شده نیاز دارد، تنها ویژگی منفی این گیاه این است که طول عمر کوتاهی دارد.

 • پوتوس یا گیاه پیچک

گیاه پوتوس یا پیچک به نور کمی نیاز دارد و آبیاری آن نیز به صورت هفته ای یک بار برای رشد آن کافیست.

 • آگلونما

گیاه آگلونما به نور کم و آبیاری هفتگی نیاز دارد، همچنین به عنوان تصفیه کننده هوا شناخته می شود. زمانی که، شروع به گلدهی کند، به رنگ سفید نمایان می شود.

 • گیاه پیرومیا یا قاشقی

پیرومیا که بیشتر با نام گل قاشقی آن را می شناسند، گیاهی همیشه سبز است و برگ های نیمه گوشتی دارد. این گیاه نیاز به نور غیر مستقیم و هفته ای یکبار اسپری بر روی برگ هایش دارد.

 • کالاتیا

این گیاه استوایی به نور کمی نیاز دارد، آن را در محلی گرم با دمای معمولی نگهداری کنید. این گیاه رطوبت و آبیاری کمی نیاز دارد.

 • گیاه پیله آ

گیاه پیله آ به خاطر نوارهای نقره ای روی برگ هایش که مانند آلومینیوم به نظر می رسد، بسیار معروف است و کافیست آن را در محلی خنک و سایه دار قرار دهید و به آبیاری کمی نیاز دارد.

 • شفلرا

گیاه شفلرا نسبت به احتیاجاتش حساس است و نور مستقیم خورشید را دوست ندارد و باید در مکانی قرار بگیرد، که گردش هوای مناسبی دارد. آبیاری آن نیز به صورت محدود و متوسط باید انجام شود.

 • دیفن باخیا

گیاه دیفن باخیا عاشق رطوبت است و دارای برگ های سبز رنگی است با مخلوطی از رنگ سفید که آن را به یک گیاه خیره کننده تبدیل کرده است. این گیاه تصفیه کننده هوا هم است و به نور غیر مستقیم نیاز دارد. بهترین زمان برای آبیاری این گیاه، زمانی است که چند سانت از قسمت بالایی خاک خشک شده باشد.

 • گیاه عنکبوتی

گیاه عنکبوتی یک گیاه همیشه سبز است که نیاز به نور غیر مستقیم دارد. آبیاری این گیاه نیاز به برنامه منظم و مشخصی ندارد، هر زمان که وقت داشته باشید می توانید به آن آب بدهید.

 • گیاه آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا عاشق نور خورشید است و هفته ای یک یا دو بار آبیاری به آن کافی است. فقط باید دقت کنید بین هر مرتبه آب دادن به گیاه، خاک آن کاملا خشک شده باشد.

 • گیاه سینگونیوم

نحوه آبیاری این گیاه دو یا سه بار در هفته در تابستان و یک بار در هفته در زمستان است. سایه روشن پنجره بهترین مکان برای نگهداری این گیاه است و خاک مناسب برای رشد آن مخلوطی از پیت و کمپوست می باشد.

 • گیاه حسن یوسف

خاک گیاه حسن یوسف باید همیشه مرطوب باشد. نور زیاد گیاه حسن یوسف را تقویت می کند و نور کم باعث می شود برگ های این گیاه تماما به رنگ سبز دربیایند.خاک مناسب برای رشد این گیاه باید مخلوطی از خاک باغچه، خاک برگ و ماسه باشد.

 • گیاه بنجامین

گیاه بنجامین در تابستان به هفته ای یک بار و در زمستان به هفته ای دوبار آبیاری نیاز دارد، نور مورد نیاز این گیاه نیز نور غیر مستقیم می باشد.

 • گیاه بونسای

گیاه بونسای اولین بار در ژاپن پرورش داده شده است. این گیاه در محیط گرم بهتر رشد می کند، پس محیط منزل و کار بهترین مکان برای نگهداری از این گیاه است. گیاه بونسای به آبیاری کمی نیاز دارد، پس اگر آبیاری به این گیاه کم یا زیاد شود، مشکلی در رشد آن ایجاد نمی کند، اما این گیاه به نور غیر مستقیم زیادی نیاز دارد.

 • کاکتوس

کاکتوس یکی از گیاهان زیبایی محسوب می شود، که طرفداران زیادی هم دارد. محیط کار و منزل بهترین مکان برای نگهداری آن ها می باشد. گیاه کاکتوس به آبیاری کمی نیاز دارد و حداقل هفته ای یک بار آبیاری برای این گیاه کافیست. کاکتوس نباید در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرد، زیرا رنگ آن بر اثر تابش نور خورشید تغییر می کند.

نتیجه گیری

گل های آپارتمانی انواع مختلفی دارند و دارای قیمت های مختلفی نیز می باشند، بنابراین می توانید متناسب با بودجه خود مناسب ترین گیاه را برای آپارتمان خود انتخاب کنید. با مراجعه به سایت پلنت لند که یک فروشگاه آنلاین گل و گیاه است، می توانید تنوع بالایی را از انواع گل ها ببینید و خریداری کنید تا در سریعترین زمان ممکن برای شما ارسال شود.

با دادن امتیاز، ما را ارائه خدمات بهتر یاری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *