مقالات

گل های آپارتمانی مقاوم

گل های آپارتمانی مقاوم

ویژگی گل های آپارتمانی مقاوم

گیاهان و گل های آپارتمانی مقاوم برای کسانیکه وقت کافی ندارند، تا به گیاه خود رسیدگی کنند، کاملا مناسب می باشند. گیاهان آپارتمانی مقاوم نیاز به نگهداری زیادی ندارند و در مقابل کم آبی و نور کم مقاومت می کنند. همچنین شرایط خاصی برای رشد و پرورش ندارند.

گل های آپارتمانی مقاوم

یک گیاه با دوام آپارتمانی به گیاهی گفته می شود، که ویژگی های زیر را شامل می شود:

 • گیاهان سایه دوست ( گیاهان مقاوم به نور کم )

به طور معمول گیاه برای رشد خود به نور مستقیم یا نور غیر مستقیم خورشید نیاز دارد، تا بتوانند فرایند رشد خود را به خوبی طی کنند، با این حال گیاهانی هستند، که برای رشد خود به نور زیادی نیاز ندارند و با نور کم و در سایه هم رشد می کنند، که به آن ها گیاهان سایه دوست گفته می شود.

 • گیاهان مقاوم به سرما و گرما

اکثر گیاهان به تغییرات ناگهانی آب و هوا واکنش نشان می دهند، اما گیاهانی هستند، که در دماهای مختلف بتوانند زندگی کنند. مانند: کاکتوس، بنفشه، پامچال، شب بو و….

 • گیاهان مقاوم به بی آبی و خشکی

گیاهان معمولا برای رشد به آبیاری نیاز دارند، اما گیاهانی هستند، که نسبت به بی آبی و خشکی مقاوم هستند و برای رشد خود به آبیاری کمی نیاز دارند.

مشخصات ظاهری گیاهان مقاوم به کم آبی و خشکی

گیاهان مقاوم به بی آبی و خشکی دارای برگ، ریشه و ساقه گوشتی شکل هستند، زیرا گیاهانی که برگ، ساقه و ریشه ضخیمی دارند، رطوبت و آب را درون خود نگه می دارند و باعث می شود، گیاه به آبیاری کمتری نیاز داشته باشد.

8 نوع گل های آپارتمانی مقاوم

 • گیاه آگلونما یا گل چینی

گیاه آگلونما که به آن گل چینی همیشه سبز هم می گویند، برای رشد خود نیاز به نور غیر مستقیم خورشید دارد. رطوبت زیاد یا کم تاثیری در رشد این گیاه ندارد و به آبیاری کمی نیاز دارد، همچنین یکی از گیاهان تصفیه کننده هوا می باشد.

 • گیاه برگ عبایی

گیاه برگ عبایی به خاطر مقاومت بالایی که دارد، نسبت به شرایط متفاوت محیطی به گیاه آهنین معروف می باشد. این گیاه برای رشد به نور غیر مستقیم و کمی احتیاج دارد، زیرا در نور مستقیم خورشید برگ هایش آسیب می بیند و قهوه ای می شود و بهتر است هفته ای یک بار با یک دستمال مرطوب برگ های آن را تمیز کنید. این کار باعث می شود، برگ راحت تر بتواند نور کم را هم جذب کند.

 • گیاه زاموفیلیا

این گیاه در مقابل با نور کم مقاوم است و حتی در غیاب نور خورشید، می تواند با نور فلوئورسنت هم رشد کند. فقط باید مواظب باشید، این گیاه را در معرض مستقیم نور خورشید قرار ندهید. زیرا، برگ هایش به سرعت زرد می شود و این گیاه به آبیاری کمی نیاز دارد.

 • گیاه دیفنباخیا (دیفن باخیا)

گیاه دیفن باخیا یک گیاه سمی است، برای همین به آن گیاه دوزخ هم می گویند، مواظب باشید که این گیاه را به دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید. تماس این گیاه با دست موجب ورم کردن و خارش پوست می شود، پس سعی کنید این گیاه با دستتان برخورد نکند. گیاه دیفن باخیا به نور زیادی نیاز ندارد و با نور غیرمستقیم هم رشد می کند. بهترین زمان برای آبیاری این گیاه زمانی است، که خاک گیاه خشک شده باشد. این گیاه یک تصفیه کننده هوا نیز می باشد.

 • گیاه کالاتیا ماکویانا (طاووسی)

گیاه کالاتیا ماکویانا به خاطر شباهت برگ هایش به پرطاووس، گیاه طاووسی هم گفته می شود. این گیاه را حتما باید با آب تصفیه شده آبیاری کنید و خاکش باید مرطوب بماند. این گیاه به خاطر سایه دوست بودنش به نور کمی احتیاج دارد اگر روی برگ هاش رنگ پریدگی دیدید یعنی نور زیادی به آن ها میتابد و باید میزان نور را کم کنید.

 • پیرومیا ( برگ قاشقی )

خاک گیاه پیرومیا باید خشک باشد و می تواند چند روز بی آبی را تحمل کند، بدون اینکه آسیبی ببیند. برگ های آن رنگ های متنوعی دارد. مانند: سبز، خاکستری، کرم و قرمز. این گیاه به نور غیر مستقیم نیاز دارد و می تواند در نور فلوئورسنت هم رشد کند، حتی می توانید آن را در سایه و به دور از نور خورشید قرار دهید.

 • برگ انجیری ( فیلودندرون )

گیاه برگ انجیری که برگ های قلبی شکل دارد، می تواند در شرایط محیطی متفاوت ( مثلا در نبود نور خورشید ) و کمترین میزان رسیدگی دوام بیاورد. فقط باید مواظب باشید، اگر گیاه شما بلند شده اما نازک است و یا فاصله بین برگ ها زیاد شده یعنی نور خیلی کمی به آن می تابد و باید در مقابل نور بیشتری قرار بگیرد.

 • گیاه پتوس

گیاه پتوس یا پیچک به نور کمی احتیاج دارد و آبیاری هفته ای یک بار برای رشد این گیاه کافی است، فقط مواظب باشید همان طور که نور زیاد باعث زرد شدن برگ هایش می شود، نور کم هم باعث رنگ پریدگی برگ های این گیاه می شود.

نتیجه گیری

گل های آپارتمانی مقاوم انواع مختلفی دارند و قیمت های مختلفی نیز دارند، این گیاهان می توانند در سخت ترین شرایط محیطی دوام بیاورند. با مراجعه به سایت پلنت لند می توانید انواع این گیاهان را با یک قیمت کاملا مناسب و به صرفه در تنوع بالا ببینید و اینترنتی سفارش دهید.

با دادن امتیاز، ما را ارائه خدمات بهتر یاری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *