مقالات

روش هایی برای از بین بردن کرم گلدان

روش هایی برای از بین بردن کرم گلدان

روش هایی برای از بین بردن کرم گلدان

کرم های گلدانی مانند کرم خاکی و کرم های بسیار ریز که در خاک گلدان خود مشاهده می کنید، جز آفات به حساب می آیند و باید به دنبال روش هایی برای از بین بردن کرم گلدان باشید. معمولا کرم های گلدانی از طریق خاکی، که برای گلدان تهیه کرده اید، وارد گلدان شده اند و در آن زمان اندازه آن ها آنقدر کوچک بوده است، که قابل مشاهده نبوده اند.

همچنین بهتر است بدانید، که این نوع کرم ها برای خاک باغچه و یا زمین های کشاورزی بسیار مفید می باشند. زیرا برگ ها، پسماندها و فضولات را تجزیه می کنند و باعث غنی شدن خاک می شوند. با پلنت لند، فروشگاه گل همراه باشید.

دلیل تبدیل شدن کرم ها به آفت در گلدان

همان طور، که در بالا گفته شد، کرم ها در زمین های کشاورزی، باغ، باغچه و در طبیعت بسیار مفید می باشند و باعث تجزیه مواد مغذی در خاک می شوند. کرم ها در فضای کوچکی مانند، فضا گلدان چون منابع کمتری وجود دارد، به ریشه و دیگر بخش های گیاه حمله کرده و به آن ها آسیب می زنند. همین امر مانع از رشد گیاه می شود. همچنین فضولات آن ها در خاک، باعث چسبندگی بیشتر ذرات خاک به یکدیگر می شود و در نهایت نفوذپذیری خاک کاهش پیدا می کند.

از بین بردن کرم گلدان برای همه انواع گیاهان

آیا از بین بردن کرم گلدان برای همه انواع گیاهان گلدانی ضروری و واجب می باشد؟ یا فقط برخی از گیاهان باید آفت کشی و کرم آنها ازی بین برود؟ بهتر است بدانید، که از بین بردن کرم های گلدانی برای همه انواع گیاهان ضروری نمی باشد. زیرا گیاهانی هستند، مانند خر زهره، که سمی می باشند و مانع از زندگی کرم ها در خاک می شوند.

همچنین گیاهانی وجود دارند، که برای رشد به خاک سنگین نیاز دارند و کرم ها در خاک سنگین نمی توانند دوام بیاورند. نوع دیگر گیاهان معطر می باشند، خاک آن ها به گونه ای است، که محل مناسبی برای زندگی کرم ها نیست.

اطلاعات بیشتر: خرید گل آپارتمانی

روش های از بین بردن کرم گلدان

در سطر زیر به 9 روش برای از بین بردن کرم گلدان اشاره شده است، که شامل:

  • استفاده از سم

یکی از راه های از بین بردن کرم گلدان استفاده از سم می باشد، ولی بهتر است به عنوان آخرین مرحله از سم برای از بین بردن کرم درون خاک گلدان استفاده کنید. زیرا سم پاشی کردن خاک گلدان باعث می شود، که باکتری های مفید خاک نیز از بین بروند.

سم های مختلفی هستند، که می توانید از آن ها برای از بین بردن کرم گلدان استفاده کنید. مانند: سم دیازینون، سایپرمترین، مالاتیون و سوین. شما می توانید بعد از خریدن یکی از سم های نام برده شده، آن را به اندازه یک درب آب معدنی با یک پنجم لیتر آب، ترکیب کنید و گیاه مورد نظر را با محلول به دست آمده به مدت یک هفته سم پاشی کنید.

  • غرقاب کردن گلدان

یکی دیگر از روش های، از بین بردن کرم درون گلدان غرقاب کردن می باشد، به این صورت که گلدان را درون یک ظرف بزرگ تر قرار می دهید و درون ظرف را تا لبه گلدان از آب پر می کنید و 30 دقیقه آن را به حال خود رها می کنید. سپس بعد از گذشت 30 دقیقه به دلیل کمبود اکسیژن کرم ها خفه می شوند و یا به سطح خاک می آیند و شما و می توانید آن ها را از بین ببرید.

  • تعویض خاک گلدان

شما می توانید برای از بین بردن کرم گلدان، خاک آن را تعویض کنید. اما باید مراقب باشید، که آن را در فصل مناسب و با روش صحیح عوض کنید. زیرا امکان دارد به گیاه مورد نظر آسیب وارد شود و یا حتی گیاهتان خشک شود.

  • سنگ ریزه

یکی دیگر از راه های، از بین بردن کرم گلدان این است، که به خاک گلدان سنگ ریزه های ریز و نوک تیز اضافه کنید، زیرا این کار باعث ایجاد محیطی نامناسب برای زندگی کرم های خاکی می شود.

  • گرم کردن خاک گلدان

شما می تونید برای پیشگیری از تکثیر یا از بین بردن کرم درون گلدان، خاک مورد نظر را قبل از کشت حرارت دهید. اگر خاک مورد نظر را در دمای 60 درجه سانتی گراد به مدت 30 دقیقه قرار دهید، تمامی کرم های درون خاک از بین می روند.

  • محلول شوینده و آب

برای از بین بردن کرم گلدان شما می توانید، مقداری مایع ظرف شویی، دست شویی و یا پودر رخت شویی را با مقداری آب ترکیب کنید و با آن خاک گلدان را آبیاری کنید. همچنین بهتر است بدانید، که این روش بهتر از استفاده، از سم های شیمیایی برای از بین بردن کرم گلدان می باشد.

  • سیر و پیاز

شما می توانید، برای از بین بردن کرم گلدان چند قطعه سیر و یا پیاز را به درون خاک گلدان اضافه کنید و یا عصاره آن را با آب ترکیب کنید و با آن گیاه مورد نظر را آبیاری کنید. به دلیل بوی تندی که دارند، باعث از بین رفتن کرم درون خاک می شوند.

  • محلول فلفل

شما می توانید مقداری فلفل تند یا پودر آن را در آب بریزید و به صورت دوره ای گیاه را با آن آبیاری کنید. این کار باعث از بین رفتن کرم درون گلدان می شود.

  • عصاره توتون و ادویه های مختلف

شما می توانید، توتون و یا ادویه هایی مانند دارچین، که بوی تندی دارند، را به خاک اضافه کنید، تا باعث از بین رفتن کرم های گلدانی شود.

اطلاعات بیشتر: خرید کاکتوس

نتیجه گیری

در این مقاله، روش هایی برای از بین بردن کرم گلدان توضیح داده شده است. شما می توانید با کمک یکی از روش های بالا، کرم های گلدان خود را از بین ببرید. از بین بردن آنها باعث می شود، گیاه آسیبی نبیند.

 

3.8/5 - (20 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *