مقالات

۱۴ دلیل زرد شدن برگ های گیاهان آپارتمانی-بخش اول

12 دلیل زرد شدن برگ های گیاهان آپارتمانی -بخش اول

دلایل زرد شدن برگ های گیاهان آپارتمانی-بخش اول

پرورش گیاهان سرپوشیده یک راه عالی برای افراد از همه اقشار جامعه است تا دوباره با طبیعت ارتباط برقرار کنند و طراحی داخلی خود را تقویت کنند. هرکسی می تواند با کمی دانش و کار دستی دقیق، یک باغ سرپوشیده پررونق ایجاد کند. گیاهان در بیشتر موارد خودکفا هستند، اما از جهاتی به افراد متکی هستند. صاحبان آنها مسئول تامین شرایط محیطی مناسب و گاه به گاه آب و تغذیه مورد نیاز آنها برای زنده ماندن هستند.

از آنجایی که گیاهان موجودات زنده هستند، در برابر مراقبت های نامناسب و آب و هوای داخلی نامناسب آسیب پذیر هستند. مهم است که مراقب آنها باشید و مراقب علائمی باشید که ممکن است آنطور که فکر می کنید سالم نباشند. یکی از قابل توجه ترین علائم نشان دهنده مشکل زمانی است که گیاهان شروع به زرد شدن می کنند. اصطلاح مناسب برای این بیماری کلروز است. زرد شدن برگ های گیاهان آپارتمانی می تواند در هر زمانی از سال به دلایل مختلفی رخ دهد. تشخیص اینکه چرا برگ های گیاهان شما زرد می شوند به شما کمک می کند تا گیاهان سالم تر و قوی تر پرورش دهید. با فروشگاه خرید گل پلنت لند همراه باشید.

در ادامه درمورد دلایل زرد شدن برگ های گیاهان آپارتمانی صحبت خواهیم کرد

عدم سازگاری با محیط

گیاهان موجودات زنده ای هستند و همه پس از خارج شدن از گلخانه، گلدان مجدد و تحویل به مقصد نهایی، دوره سازگاری را طی می کنند. برخی از گیاهان می توانند در حین سازگاری با خانه و محیط جدید چشمگیر باشند. برخی از گیاهان نسبت به تغییرات فصلی و دمای داخل خانه حساس تر هستند و می توانند در هنگام سازگاری با محیط جدید بسیار چشمگیر باشند. مرگ برگ های پایینی، افتادگی، زرد شدن و قهوه ای شدن برگ ها را می توان انتظار داشت. به احتمال زیاد، گیاه آپارتمانی جدید شما در عرض چند هفته بازمی گردد و پس از تنظیم، سالم تر به نظر می رسد.

آب زیاد است و  زهکشی کافی نیست

مراقبت بیش از حد یکی از دلایل اصلی مرگ گیاهان آپارتمانی است. بسیاری از صاحبان گیاهان جدید به اشتباه گیاهان خود را بیش از حد و خیلی زیاد آبیاری می کنند. از قضا، زمانی که گیاهان بیش از حد آبیاری می شوند، علائمی مانند کم آبی نشان می دهند. برگ های آنها زرد و پژمرده می شوند و در نهایت به رنگ قهوه ای مات در می آیند.

قبل از اینکه برای آبیاری گیاهان به ظاهر تشنه عجله کنید، یک آزمایش لمسی روی برگ ها و خاک انجام دهید. برگ‌های لنگی و خاک لخت نشان می‌دهند که مشکل آبیاری بیش از حد است و زمان شروع کنترل آسیب اضطراری فرا رسیده است. اگر گیاه شما در گلدانی با زهکش مناسب نیست، یک گلدان سفالی با سوراخ در کف آن پیدا کنید.  سوراخ زهکشی آب اضافی را نیز حذف می کند.

برای جلوگیری از آبیاری بیش از حد گیاهان آپارتمانی، تا زمانی که دو تا سه اینچ اول خاک خشک نشود، دوباره به گیاهان خود آبیاری نکنید. اگر به مشاهدات خود اعتماد ندارید، سنسور رطوبت خاک را تنها با قیمت مناسب در بازار موجود است و میتوانید آن را خریداری کنید. به خاطر داشته باشید که نظارت بر ۵ الی ۱۰ سانتیمتر اول یک قانون کلی برای اکثر گیاهان آپارتمانی است. شما باید دستورالعمل های آبیاری را برای گونه های گیاهی خاص مورد نظر جستجو کنید زیرا انواع مختلف گیاهان شرایط متفاوتی را ترجیح می دهند.

محصولات فروشگاه: خرید گیاهان مقاوم آپارتمانی

آبیاری ها خیلی کم است و باعث کم آبی می شود

همانطور که مراقبت بیش از حد می تواند منجر به از بین رفتن گیاهان شما شود، غفلت نیز همینطور است. کم آبیاری همچنین باعث زرد شدن گیاهان می‌شود، اگرچه برگ‌ها در لمس خشک و خرد می‌شوند  و سپس سریع  قهوه ای و پژمرده شوند.

احیای گیاهان شما امکان پذیر است، اگرچه هرچه کوچکتر باشند، بازگرداندن آنها آسان تر است. اگر می توانید گیاهان خود را با دست حمل کنید و آنها در گلدان هایی با سوراخ های زهکشی هستند، آنها را در طول این برنامه عملی در ظروف خود بگذارید. یک کاسه را با آب مقطر و با دمای اتاق پر کنید و کف گیاهان خود را در زیر آب قرار دهید تا حباب ها دیگر بلند نشوند. قبل از اینکه گلدان ها را به مکان های تعیین شده خود برگردانید، آن ها را بیرون بیاورید و بگذارید کاملاً در سینک یا وان تخلیه شوند. هر هفته گیاهان را چک کنید و مطمئن شوید که به محض خشک شدن دو تا سه اینچ اول خاک، آبیاری می کنید (مگر اینکه گیاهان  دستورالعمل های مراقبت متفاوتی را درخواست کنند).

گیاهان بزرگتر پیچیده تر هستند زیرا مانور دادن با آنها دشوارتر است. باید گلدان‌های آن‌ها را به وان یا بیرون منتقل کنید و چندین بار از بالا به آن‌ها آب بدهید. در حین آبیاری خاک سطحی را بشکنید تا مطمئن شوید که خاک و ریشه ها کاملاً خیس شده اند. اجازه دهید گیاهان به طور کامل تخلیه شوند قبل از اینکه آنها را به موقعیت اصلی خود بازگردانید و همان فرآیند بررسی را انجام دهید که با گیاهان کوچکتر انجام می دهید.

اطلاعات مرتبط: خرید سانسوریا ابلق

کمبود مواد مغذی حیاتی وجود دارد

آب تنها چیزی نیست که گیاهان آپارتمانی به آن نیاز دارند. آنها همچنین به مواد مغذی به شکل کود نیاز دارند. کودها حاوی نسبتی از نیتروژن، فسفر و پتاسیم (NPK) هستند که با پرکننده مخلوط شده تا برای گیاهان تأمین شود. وقتی NPK را کنار می گذارید یا از نسبت اشتباهی برای گونه های گیاهی خود استفاده می کنید، برگ های آن ها رنگ پریده می شود و گل هایشان می ریزد.

راه حل بسیار ساده است: شما باید شروع به کود دادن به گیاهان خود کنید. مطمئن شوید که نسبت مواد مغذی مناسبی را خریداری می کنید، زیرا گونه های گیاهان آپارتمانی نیازهای متفاوتی دارند. برای تعیین نوع کود، جستجوی آنلاین انجام دهید یا از راهنمای کود پایین به زمین استفاده کنید. دستورالعمل های کود مایع یا دانه ای خود را دنبال کنید و بلافاصله آن را روی گیاهان بمالید. از آنجایی که کود مایع باید با آب رقیق شود، توصیه می شود در حین آبیاری گیاهان از این کود استفاده کنید. همچنین باید کود دانه‌ای را پس از پاشیدن آن در خاک خود آبیاری کنید تا فرآیند تجزیه به سرعت آغاز شود.

کود زیاد باعث فرسودگی از ریشه تا برگ می شود

معضل کود می تواند به هر دو صورت پیش برود، مانند آبیاری زیاد و کم آبی. برگ های گیاه نیز ممکن است زرد شود چون کود زیادی دریافت می کنند. ممکن است متوجه یک پوسته نازک روی سطح خاک شوید و برگ های پایینی اولین برگ هایی هستند که تغییر رنگ داده و پژمرده می شوند. به تدریج، پوسیدگی گیاه را گسترش می دهد، مگر اینکه اقدام فوری انجام دهید.

دو راه برای حل بحران کود بیش از حد وجود دارد. شما می توانید خاک را با گلدان مجدد گیاهان خود تغییر دهید، یا می توانید آنها را در آب خیس کنید تا مواد مغذی اضافی خارج شوند. هنگامی که کود را آبیاری کردید شبیه این است که گیاه در خانه جدید نشسته است، در مورد کاربردهای بعدی محتاط باشید. همیشه مطمئن شوید که مقدار توصیه شده را مطابق پشت بسته بندی برند کود انتخابی خود استفاده می کنید.

گردش هوا

گردش هوا یکی دیگر از عناصر بسیار مهم برای سلامتی گیاه است. اگر گیاه به دیوار فشار داده شود، در گوشه ای یا بین مبلمان فشرده شود، اگر فن داخلی منزل شما همیشه  خاموش باشد و تمام پنجره ها و درها بسته باشند، گیاه خفه می شود. بهتر است گیاه را به مکانی جادارتر منتقل کنید، آن را به طور منظم بچرخانید و یک فن را روشن نگه دارید.

بیشتر بدانید: علت زرد شدن برگ گیاهان آپارتمانی | بخش دوم

لینک های مفید: خرید گیاهان رونده آپارتمانی

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *